| Megas a întrebat:

Salutare, sunt permise relatile intre verisorii de gradul 2?

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, sunt singurele permise!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Da,sunt permise de oameni dar nu si de,, cel de sus,,

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Sigur ca da

| wolder a răspuns:

Prin lege sunt interzise casatoriile intre persoane care au pana la gradul 4 de rudenie.

religia nu permite asa ceva nicigand, dar asta e pentru mine mai putin important, acum depinde cat conteaza asta pentru tine.

| Azµre a răspuns:

Da sunt permise, doar că acum nu știu familiile ce părere au.

| 1234abcd a răspuns:

In mod normal sunt permise(nu aveti o legatura de sange atat de apropiata)dar crestineste vorbind s-ar putea sa nu fie tocmai ok(parinti vostri sunt berisori de gradu 1 deci nee)

voi sa va iubiti asta e tot ce conteazawinking

| Smile3 a răspuns:

In dragoste si razboi totul e permis!

| matesanosa a răspuns:

Depinde ce relatie vrei sa ai daca ai de asta trecatoare baga mare dar daca vrei o relatie de lunga durata mai bine te inhamezi cu rabdare ca tot timpul vei gasi rude, prieteni ..etc la care sa nu le placa relatia ta!

| Doxi a răspuns:

Nu, nu sunt permise! Nu sunt permise nici cele de gradul 3. dupa gradul 3 da. Vorbesc din punct de vedere religios. Apropo stiu un cuplu care s-au casatorit si au facut un copil si sunt verisori de gradul 3 si copilul este cam handicapat.Lumea zice ca din cauza ca sunt verisori de gradul 3.

| wolder a răspuns (pentru Doxi):

Daca vorbim din punct de vedere medical trebuie facute analize a codului genetic pentru amabele persoane pentru a convenii daca copilul ce il vor avea {daca vor sa faca} nu va suferii de mutatii genetice sau malformatii.

Motivele sunt medicale, exista boli foarte rare care pe parcursul generatiilor se pierd cu conditia sa nu se gaseasca cu aceeasi boala(adica parinti sa fie bolnavi de aceeasi boala rara). Sansele sa existe cresc in cazul relatiilor intre verisori pentru ca ei mostenesc genele responsabile pentru boli de la parinti/bunici si exista mai multe sanse sa le mosteneasca amandoi

| edizamfir a răspuns:

NU!
funda? big grin

| darialdoctorlav a răspuns:

Categoric! Dar sa nu le spuneti parintilor!

| Clasic a răspuns:

Eu zic ca ar fi incest.

| wess89 a răspuns:

Sigur ca da, bleah

| crissu2314 a răspuns:

Nu tot incest estewinking

| pisicutzatha12 a răspuns:

Da eu cred ca da pentru ca si eu sunt in aceasta situatie...

| Viiio a răspuns:

Teoretic nu prea e ok.Parintii ar veni verisorii primari.
Dar, daca se iubesc nu vad de ce nu ar fi permise. Dragostea invinge mereu.winking

| Adriana_Opincariu_1988 a răspuns:

Biologic si genetic se recomanda sa nu se amestece genele intre rude pana la gradul 4.Bine, asta inseamna sa nu faci copii.Dar daca vrei sa ai povesti nasty de povestit familiei si rudelortongue go ahead, try incesttongue...they have cookies on the other sidewinking