| Stefanstefan12321 a întrebat:

Am 14 ani si capul penisului meu ustura atunci cand il frec de ceva. La contact simplu, nu doare, dar cand incep sa il misc pe o suprafata ustura putin. Ce pot face ca sa treaca? Dau funda. Rog seriozitate

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Disconfortul amintit se produce din cauza faptului ca piele foarte fina a glandului deocamdata este inca mult prea sensibila la atingere. In asemenea cazuri ai putea folosi o crema cum ar fi : Nivea, crema cu extract de galbenele, sau orice alta crema de intretinere a pielii sensibile cu efect hidratant. Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

In primul rand ai putea sa nu il mai freci de diverse suprafete, penisul nu e facut pentru asta, si odata cu asta o sa iti dispara si usturimea.

| Stefanstefan12321 explică (pentru MihaiNicu23):

Nu pe dvrse suprafete, il ating cu mana si tot ustura. Am observat ca atunci cand capul penisului este acoperit de o substanta mai desnsa ca si apa, acesta nu mai doare.