| xSNGHOSTx a întrebat:

Salut, am o întrebare.
Am 16 ani și nu mi-am inceput viața sexuală dar ma masturbez.
Am o problema, de câte ori ating capul penisului cu mâna simt ca și cum m-ar curenta, un fel de usturime direct pe carne, spre exemplu dacă ai o rană deschisă și după ce trece adrenalina și amorțeala și îți atingi zona aia direct pe rană.
Nu am bubițe.
Dacă mă spăl cu apă fierbinte și sa zicem că ating capul si îl țin strâns nu mă deranjează, dar când încep să frec zona respectiva cu altceva atunci începe, ca să înțelegeți, dacă il "mângâi" cu 1-2-3 degete etc și îl frec atunci mă ustură dar dacă doar îl țin fără să-l mișc nu.
Chestia asta o am de când mă știu și nu știu dacă e normală.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

La varsta ta i ti arde de labă? Esti sanatos la cap? Ai 16 ani penisul nu este dezvoltat, lasa masturbarea ca nu iti aduce nimic bun mai ales la 16 ani, nu esti la scoală? Fa ti lectiile

| Violleta2022 a răspuns:

Spalarea penisului trebuie sa se faca ZILNIC cu apa calda/calduta si sapun (nu apa fierbinte, nu apa rece).

Usturimea si iritatia apar de la smegma uscata de pe penis si de prin faldurile lui, care ti-au iritat penisul, deoarece nu te-ai spalat imediat dupa masturbare, cu apa calda si sapun.

| dullcat a răspuns:

Nu este normal deloc.Mergi la medic.

| sammie a răspuns:

Probabil te-ai lovit sau este vorba de vreo infectie. Mergi la medic!

| CarmenCraciun a răspuns:

Ai deja bataturi.