| eusebiu27 a întrebat:

Salutare TPU, am introdus penisul in vagin de vreo doua ori neprotejat in ultima zi a ciclului menstrual al iubitei mele luna trecută, am mai facut sex neprotejat cu ejaculare afara in perioada nefertila înainte sa ii vina ciclul cu. Ideea e ca i-a întârziat 9 zile deja, spune ca o doare burta când și când și ovarele, coșuri văd ca i au apărut.Este posibil sa fii rămas? mai e chestia ca in perioada când trebuia sa înceapă ciclul a donat sânge și mai are sindromul ovarelor polichistice.Ciclul menstrual este de 31 de zile, regulat. Specific ca in perioada fertila și nefertila după calendar s-a făcut sex protejat

Răspuns Câştigător
| Emilian65 a răspuns:

În situația prezentata de tine nu este posibil sa rămână gravida.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu a ramas insarcinata, are ea dereglari hormonale, sa mearga la ginecolog sa o consulte, sanatate multa.

| MarianWLF a răspuns:

Tot ce poti obtine sunt simple speculatii, test de sarcina, singura varinata, nu te poti baza pe semne aparente dar datorita ovarelor polichistice pot aparea dereglari, nu cred ca exista risc de sarcina doar pentru ca ai penetrat de 2 ori, cand vrei fara prezervativ chit ca intri doar de cateva ori asigura-te ca ai o bucata de material langa tine, sterge-te de orice urma de lichid seminal, daca ea e destul de uda nu conteaza ca intri complet uscat, nu se irita.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu avem de unde sti, insa puteti afla cu ajutorul unui test de sarcina.Acestea se fac la 10-14 zile de la intarzierea menstruatiei.Bafta.

| Robert2526 a răspuns:

Este sub tratament pentru sop? duphastone/normens? Sa stii ca in general perioada asta fertila, nu e ceva strict, nu te poti baza prea mult pe asta. Problema vine in cazul fetelor cu SOP, pentru ca aici e si mai mare potentialul de ovulatie spontana, mai ales cand este sub tratament.

Totusi, avand in vedere ca spui de un ciclu menstrual regulat la 31 de zile, cel mai probabil nu e sub tratament dar a avut tratament in ultimele luni, corect?

Ma indoiesc ca este vorba de o sarcina. Este destul de posibil chiar sa sara o luna menstruatia insa.