| EdyEdyson a întrebat:

Salutare TPU, am momente cand ma simt prost, cand vb cu prietena mea.Cateodata ea vorbeste cu mine de parca nu iar pasa de mine si nu ma iubeste, si are unele momente in care se tot alinte si spune ca ma iubeste...Ea tot nu vrea sa ma creda ca o iubesc, s-a intamplat niste chiestii intre noi cam aiurea, dar eu dupa tot ce s-a intamplat tot o iubesc dar nu vrea sa creada si ma simt aiurea, trist un setniment naspa...Ce pot sa fac? Funda sad

Răspuns Câştigător
| xxxname a răspuns:

Faza cu treaba ca te simti prost cind vorbesti cu ea, se intimpla si la mine, pentru ca nu are dispozitie citeodata, sau ceva nu-i palce...dar asa-s fetele, care ii lipseste ceva, care are prea mult, nu uita ca nimeni nu-i perfect, si trebuie de trecut peste problemele care le avem.

Deci tu, trebuie sa vorbesti cu ea fata in fata, dar mai intii sa gasesti momentul potrivit, si sa-i spui tot ce simti, si cit de mult o iubesti. Apoi alta data sa-i zici si despre ce te deranjeaza, in asa fel ca sa nu o superi, sau sa inteleaga altceva...

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

E bine ca te simti prost laughing. este un sentiment de implinire. i-ar pasa de tine, se alinte, creda si ea ce poate si s-a intamplat ca "e" maxim 50 de chiestii, nu? inainte de dar se foloseste virgula. stii ce poti sa faci? sa inveti limba romana, asta 1 la mana, si 2 la mana NU TE MAI COMPLICA ATAT. nu este datoria ta sa o faci sa inteleaga ca o iubesti. daca nu o vede prin comportamentul tau ori gresesti tu prin comportament ceva, ori iubesti o tuta. una din doua.

| Alexandru0007 a răspuns:

Nimic.o sa treaca

| Alexandru0007 a răspuns:

Pai ce s-a intamplat? e doar o etapa.

| Public22 a răspuns:

Treci mai departe prietene, daca nu te crede ca o iubesti si crezi ca nu-i pasa de tine inseamna ca nu e fata potrivita. totusi vorbeste cu ea despre asta poate rezolvati cumva. Succes!

| AlexSarariu a răspuns:

Nu-i permite sa te jigneasca, da-i peste bot cand intrece masura!