| imyourdestiny2 a întrebat:

Fostul meu prieten e cu mine in clasa si mi-e foarte greu sa-l uit pentru ca am trait momente foarte frumoase cu el. el ma ignora, nu-i pasa de mine si s-a indragostit de alta.(care la refuzat)daca vorbesc ceva cu el tipa la mine si nu-i convine nimic dar in schimb cu alte colege nu vorbeste asa. e foarte suparat de la un timp nu ma mai baga in seama deloc.il iubesc. dar as vrea sa-mi spuna ce simte daca as fi baiat eu i`as spune unei fete ce simt pentru ca nu e ca la fete la noi e mai greu.mai ales ca daca i`as zice ceva acum si-ar bate joc de mine.nu sunt atenta la ore si mi-e dor de el din ce in ce mai mult. el intotdeauna dupa ce ne-am despartit sa intors la mine. dar de data asta a trecut mult timp si nu sa intors.nu ma mai iubeste? ce sa fac? tin la el f mult si ma doare foarte tare. daca as sti ca nu se mai intoarce la mine las uita si as incerca sa fiu cu altcineva dar presimt ca asta va face si din nou ii voi zice da pentru ca nu pot fara el.trebuie sa mai zic ca inainte cu 2 sapatamani flirta cu mine si l-am intrebat ce vrea de la mine. l-am lasat sa se gandeaska dupa care mi-a zis ca nu stie ce sa faca si mi-a zis ca ii place de alta si eu i-am zis sa ramana cu ea si sa nu se mai intoarca la mine. dar fata aia la refuzat si am auzit ca i-a placut mult de ea.acum e absent total, e trist. ce pot face eu pentru ca inca il iubesc?

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Boala lunga, moarte sigura. Din cate inteleg din ceea ce scrii tu aici, voi nu aveti o relatie serioasa, mai bine termin-o odata pentru totdeauna.

| Sweet111 a răspuns:

Of. asa-i in ziua de azi... ma aflu si eu cam in asa stare...vezi incearca si tu sa vb din cind in cind cu dinsul dar daca vez ca nu merge mai bine renunta. ca chiar de iti va accepta sa fiti din nou impreuna o va face numai ca sa te foloseasca sa uite de aia pe care zici ca o iubeste inca si tot acest timp cit e trist probabil ca se ghindeste la ia iar tu la el off viata asta crying sad Pacat ca ignoram pe cei ce ne adora.Si iubim pe cei ce ne ignora.Pacat ca ranim pe cei ce ne iubesc.Si iubim pe cei ce ne ranesc sad. mult succes kiss sad si sincer imi pare rau de situatia in care tze afli. pentru ca stiu cum e am trecut si eu prin asta. Bafta! si ai grija ce faci! si sa nu uiti: odata ce te-ai despartit mai departe nu mai merge relatia normal cum trebuie.

| Laviy a răspuns:

Draga mea, am trecut prin aceiasi situatie, eram cu un baiat si ala intr-o zis o inceput sa strige dupa o colega ca o iubejte si nu stiu ce. La inceput nu ma mai baga deloc in seama si nici eu pe el, dar eu inca il iubeam foarte mult. La un momentdat am cunoscut alt baiat si m-am indragostit de el, il iubesc de o mie de ori mai mult decat l-am iubit pe ala. Sfatul meu este sa iti cauti altul, esti tanara, vor fi multi baieti, te-a lasat pentru alta, nu te mai impaca cu el, o va face si a2a oara si tot asa. Aratai ca poti fara el, si gasesteti un baiat care sa te pretuiasca.

| ionela22 a răspuns:

Incearca sa nu ii gasesti numai calitati si sati amintesti doar de momentele frumoase.Gandestete ca tea ranit si nu meritai asa ceva pentru ca tu ai tinut la el.Gandestete si la defectele lui chiar crezi ca merita sa suferi pentru el? nu, sunt multi baieti si vei gasi unul sa te aprecieze asa cum esti si sa te iubeasca cu adevarat.Nui mai da importanta si nu il mai vedea universul tau pentru ca baiatul acesta nu te-a facut decat sa suferi

| Codrutz19 a răspuns:

Pai nu prea ai ce face, daca i-a placut mult de tipa aia, e cu gandu` tot la ea si la faptul` ca la refuzat. Ce-a mai buna optiune pe care o ai este sa astepti si sa mai glumesti si tu prin pauze cu el, sa-i mai dai un raspuns la o intrebare care o pune in clasa, da nu-i arata prea mult ca ti-e dor de el. Incearca ceva, ca si cum ati lua-o de la inceput, ca si cum nu ati fi fost impreuna. Fal sa te placa cum l-ai facut si prima data. big grin Incearca si raspunde-mi inapoi. Si Apropo, catzi ani ai?