| alexmihailul a întrebat:

Salutare TPU am nevoie de un sfat stiti cum este cu dragostea este greu e o poveste mai lunga imi place de o fata o vecina de bloc ne stim de cand suntem mici si parinti nostri se stiu si o iubesc dar imi este frica sa ii spun ceva daca ea nu ma place si o sa spuna tuturor ar fi un scenariu foarte urat sa afle toti de asta... cand eram mic nu o consideram de loc atragatoare ba chiar imi era rusine imi preasma ei dar acum a crescut si este altfel parca e alta fata inainte ea ma placea ma tot chema peste tot statea numai langa mine insista din orice dar acum nu tare mai stam impreuna nu ne mai vedem nici nu am mai vb cu ea de multt timp si chiar si acum cand vorbim rade la orice gluma (chiar daca nu este prea amuzanta ) dar in continuare imi este frica ce sa fac un sfat ceva care m-ar putea ajuta? nu stiu ce sa fac eu chiar o iubesc si doar acum am realizat

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O iubești sau simți atașament și atracție fizică pentru ea? Dacă nu încerci n-ai de unde să știi cum ar fi fost. Asumă-ți viața. Alegerile pe care le iei te vor duce va finalul dorit. Cu rușinea, ți-o i-a altul. Dacă te refuză stai liniștit, nu te dă la știri, nu ești un caz nemaintâlnit, nu se va vorbi despre această întâmplare peste 100 de ani. Încerci ești refuzat sau nu. Nu încerci lași șansa să moară din frică că vei fi refuzat. Gândește pozitiv și constructiv. Ai grijă ce limite îți impui, ele îți limitează alegeril și viața. Fă ce simți în preajma ei.

| AndreiWeisz a răspuns:

Usurel man, ca nu-i graba. In primul rand trebuie sa fie destul de penibila sa zica tuturor ca tie iti place de ea, daca ea nu vrea sa fiti impreuna. In acel caz, discutia aia ramane doar intre voi. Cum sa-i zici? Nu stiu, cum crezi tu, dar mai bine face-to-face. Cheam-o pe afara undeva, la film, la o plimbare si spune-i ca pur si simplu simti ceva pentru ea si ii vezi reactia. In cel mai razu caz, probabil ca o sa te bage in friendzone si aia e, macar ai incercat. Data viitoare iti va fi mai usor laughing

| OMFGConrad a răspuns:

Este clar că fata asta nu îți este indiferentă și nici tu ei nu îi ești indiferent. Eu zic să o dai nabii de frică și să-i spui că ții la ea. O viață avem...

| alexmihailul explică (pentru OMFGConrad):

Da pana aici totul e inregula chiar daca scap de frica asta de ai spune nu as fi asa rusinat daca ar spune nu mai mult eu nu vrau sa afle parinti, vecini, prieteni... de ei mi-ar fi mai rusine

| OMFGConrad a răspuns (pentru alexmihailul):

Atunci, îmi pare rău să-ți zic, dar nu cred că ești pregătit de o relație și ceea ce presupune ea. Să știi că o relație faină (și normală) nu e doar floricele. Încearcă să te gândeși "la rece" dacă ești pregătit de această faza vieții tale.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Fa ce fac eu. Inainte sa-i spui iei 3-4 shot-uri pentru. curaj. Dar nici sa te faci muci ca dupa...