| Andrei9878 a întrebat:

Salutare TPU, am o mica...problema.
Ieri am avut primul meu contact sexual cu prietena mea, nu a fost cum ma asteptam, ea nu a sangerat deloc dar a durut-o la inceput, am continuat asa 42 de minute PROTEJAT si nu "m-am terminat", probabil de la emotii sau ceva, puteam sa jur ca nu țin 30 de secunde inainte sa incepem.
Problema este urmatoarea, are un himen elastic din moment ce nu s-a rupt din prima? De cate ori trebuie s-o mai facem pana se rupe? Nici nu vrea sa auda de ginecolog, tin sa mentionez faptul ca avem amandoi 18 ani.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Exista femei care raman cu himenul intreg, practic intact dupa ce isi incep viata sexuala datorita faptului ca himenul are constitutia foarte elastica si de asemenea fiindca si perforatia existenta in himen este suficient de larg in diametru, fapt care ofera penisului posibilitatea sa treaca fara sa lezeze pielita. In astfel de situatii uneori himenul poate sa ramana la locul sau pana in momentul in care femeia respectiva naste copilul pe cale naturala.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sau poate ai tu un cuc foarte subtire si de aceea nu se rupe himenul. In orice caz, nu vad care-i problema?!
Uneori, pana deflorarea este completa, este nevoie de mai multe partide sexuale, sau chiar de o nastere.
Dar, depinde de natura himenului pe care-l are fata!
Pentru atata lucru, nu-i nevoie sa mearga la nici un ginecolog, doar sa va bucurati de sex, fara sa va mai ganditi la himen, ca nu-i nici o pacoste, sau obligatie, sa-l rupeti!

| Andrei9878 explică (pentru Violleta2022):

Okay, merci de raspuns si de ajutor.

| mihai69 a răspuns:

Nu e musai să curgă sânge.

| sofisis a răspuns:

Daca a durut-o la inceput si dupa nu, s-a rupt si mama himenului. Nu e musai sa sangereze. Probabil nu a fost foarte vascularizata pielita. La foarte multe fete e fara sangerare. Doar cu durere.

| Razvaneserios a răspuns:

Nu toate fetele sangereaza. Daca a durut o dar n a sangerat este pentru ca are himen elastic

| Esteradaniela23 a răspuns:

Trebuie sa o faceți de cel puțin 4 ori, dar trebuie sa aateptati după primul contact sexual câteva zile