| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Salutare,TPU! Am o pata pe creier ca sa spun așa laughing când îmi fac o relatie,am mereu o pretenție absurda sau normala,nu știu cum sa o descriu. dacă fata respectiva nu este virgina, nu o pot respecta și nici nu-mi pot vedea viitorul lângă ea.cand mă lămuresc ca nu mai este virgina îmi vine așa o greata,adică nu greata,am un sentiment de dispreț și fac tot posibilul de a termina respectiva relație. Nu știu cum sa rezolv aceasta problema și mă gândeam ca îmi puteți da voi niște sfaturi sad adevărul este ca îmi doresc o fata care sa fie pura, dar sunt conștient ca este greu dacă nu aproape imposibil sa găsești o fata de 18-19-20 de ani care sa nu își fii început viața sexuală.

29 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu e deloc greu, singura problema este ca e aproape imposibil ca o fata virgina sa accepte un barbat ca tine langa ea. O femeie nu este o gaura in himen, nu sa gasesti niciodata o femeie care sa suporte o asemenea conceptie.
E mai bine sa nu iti mai cauti relatii, nici o femeie de pe lume nu merita asa ceva, i-ai face rau numai uitandu-te la ea. Nu iti spun sa te schimbi, pana la urma este decizia ta ce vrei in viata, dar nu strica viata vreunei fete de orice fel incercand macar sa ai o relatie. Sincer, numai daca pui mana pe o femeie o murdaresti serios, indiferent daca ar fi cea mai rea prostituata de pe centura, tot esti prea prejos de ea

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru Brigaela):

Scumpa doamna! Eu am pus aceasta întrebare pe TPU pentru a rezolva problema, nu pentru a indemna pe cineva sa jignească. Eu nu condamn pe nimeni, fiecare avem viețile noastre și suntem liberi sa facem ce vrem, nu cred ca este cineva în măsura sa critice. unii sunt gay, alții au alte probleme.eu am pus aceasta întrebare pentru ca aceasta concepție mă deranjează și pe mine și știu ca nu este buna.

| Brigaela a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Dar nu e nici o jignire. NU am spus ca nu e o conceptie buna, este conceptia ta si gata. Daca un gay ar fi spus: vreau o sotie superba si sexy, ca sa ma laud cu ea peste tot, dar continuandu-mi relatia cu iubitul meu, eu i-as fi spus: nici o femeie din lume nu merita asa ceva, daca nu o poti iubi ca femeie, nu o lua de sotie sa iti bati joc de ea. Nu era nici o jignire, era o realitate evidenta. Asa este si in cazul tau: ai o conceptie care te pune mai prejos de orice femeie si ar trebui doar sa constientizezi asta si sa nu incerci niciodata sa ai o relatie cu o femeie. Nu te judec, nu te condamn, iti spun doar ceva foarte foarte evident.

| RAY a răspuns:

Ai precoencepti,frustrari,complexe,ele sunt normale,dar avem ratiunea de a ne schimba gandirea,eu sincer as prefera o fata sincera, serioasa, care sa ma placa la fizic si eu pe ea, decat una frumoasa, ipocrita, tarfa, ma refer pentru o relatie, tu esti virgin de ai pretentii de genul? nu cere ceea ce nu oferi

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru RAY):

Îmi place la tine ca ai soluții pentru fiecare problema laughing nu sunt virgin, dar asta este un moft de-al meu, o garantie ca nu o sa mă însele.adică dacă tu ai,, inceput-o" nu cred ca o sa fie curioasa sa încerce cu altii

| RAY a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

In viata nu exista garantii, singura este moartea, gandeste-te logic ce vina are fata ca a stat cu un curvar care apoi a parasit o? fata aia e curva acum? asa cum si noi dam de tarfe asa si ele de ipocriti, eu unu nu consider virginitatea ca o garantie si mai mult inteligenta, oamenii prosti se lasa mai usor prada Instinctelor animalice

| SG1995 a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Crezi ca aia nefrecata nu o sa si-o traga cu altul dupa ce o face cu tine? laughing Daca da, atunci iti urez bafta sa dai virgina perfecta, desi asta iesite din preput sunt mai ceva ca astea experimentate, ca vampirul cand prinde gustul sangelui, asa prin ele gustul sculei.

| SG1995 a răspuns (pentru RAY):

Adica pe scurt ray draga, femeia nu ma mai poate suprinde cu nimic, dar nici barbatul, noi suntem porci, iar ele tarfe, deci exista si tarfe virgine.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Corect, TPU e dovada cea mai buna, sunt multe fete virgine dar tarfe, man inca nu ai gasit nimic?

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru RAY):

Și mie îmi plac femeile deștepte

| JustMeForever3 a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Dacă tu nu mai esti virgin poți să îți iei adio de la "moftul" ăsta.Adică de ce crezi ca o fată virgină ar vrea sa stea cu unul ca tine având în vedere concepțiile pe care le ai?

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru JustMeForever3):

Hai ca ușor ușor mă ajutați sa mă luminez laughing

| sofisis a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Cea mai proasta conceptie. Din contra, atunci o sa fie si mai curioasa si mai vulnerabila.
O femeie cu experienta nu va ridica cracii pentru unu care vine cu 5 cuvinte siropoase si un brand lucrat. Nu va pica pentru ca nu mai e curioasa si nu mai e naiba. Nu mai pune botul la oricine.
Una neinitiata, ca sa zic asa, are muuuult mai multe sanse sa devina curioasa pe parcurs si este mult mai vulnerabila la manipularile celor din afara.
Faptul ca o "incepi" tu NU iti ofera absolut nici o garantie a faptului ca nu te va insela.
Important nu ar trebui sa fie faptul ca esti primul. Important ar trebui sa fie sa fii ultimul.
Dar nah...ce sa mai zic.
Tu ce garantii ii poti oferi unei partenere ca nu o inseli? Tu nu mai esti virgin. Deci ea cum poate avea incredere in tine?

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru sofisis):

Pe baza cuvântului

| sofisis a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Pardon? Adica, cuvantul tau e suficient dar al unei fete nu? Cam cat de ipocrit si misogin esti?

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru sofisis):

laughing) hai ca,,misogin" își poate găsi locul aici,dar ipocrit în niciun caz,nu sunt mincinos. Dacă un barbat își înșeală partenera, nu cred ca se va striga după el,, uite, fata! pe ăla l-am ***** eu" dar mie ca barbat nu mi ar conveni sa aud asta de la alți bărbați pe strada când sunt cu ea de mana, înțelegi?

| sofisis a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Dar tu prin ce cercuri te invarti? Pe bune daca am vazut vre-odata pe strada sau oriunde sa fie aratata vreuna cu degetul ca a fost... de cutare sau cutare. Naiba, am stat o data la masa cu o tipa, se culcase cu 5 din 9 tipi prezenti. Habar nu aveau unii de altii...si era si combinata cu unul din ei. laughing
Oricum, problema e la tine, nu la femei.
Si ba da, esti ipocrit. Vrei ca ea sa te creada pe cuvant ca nu o inseli dar cuvantul ei e vax albina daca nu ai inceput-o tu...

| Freya1 a răspuns:

Nu tot omul este perfect iar tu inca esti pe experimentat dar vei vedea la momentul potrivit cand vei intalni acea persoana speciala ca virgina sau nu nu va mai conta o vei iubi si respecta.
Mergi la un psiholog daca aceasta problema te afecteaza tare si te va ajuta si gandeste-te ca nici tu la randul tau nu esti perfect si nici pe tine nu va fi nimeni nevoit sa te accepte asa cum esti si nu iti va pica bine

| Emilian65 a răspuns:

Dar, tu esti virgin cand incepi o relatie cu o fata?

| SG1995 a răspuns:

Da, iti urez bafta cu asta. Apropos pentru fetish-ul tau e cazul sa apelezi la un psiholog, sincer eu nu o vreau virgin, adica sunt eu virgin, daca si ea va fi am belit-o.

| munteanuionvictor a răspuns (pentru SG1995):

E ok să ai o prietenă virgină.

| minrest a răspuns (pentru SG1995):

Nu ar fi nici o problema daca ai avea o iubita virgina. Asa se spune, dar nu e de fapt nici o problema. Sexul e ceva instinctiv. Iese foarte bine sexul intre doi parteneri virgini.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil tu nu ai simtit pana acum ce inseamna sa te indragostesti cu adevarat. Atunci cand te indragostesti nu-ti mai pasa de trecutul ei, de fostii ei, de cate ori a facut-o si cu cine. Iti pasa de ea si ai face orice pentru ea. Asta e iubirea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

20 de ani virgina laughing rolling on the floor este ca un baiat de 30 de ani virgin, cauta in continuare...
Deschideti ochii ca sunt fete de 13-14 ani care au experienta mai multa ca tine.
Stiu ca e scarbos sa te gandesti la cati a fost fata asta, te mai gandesti cate Nu sti tu despre ea. Este adevarat dar pune o Batista la gura sa nu vomiti si asta este, nu gasesti asa ceva doar daca mergi la o pocaita grasa, care te scarbesti de ea pentru ca nimeni nu alege sa o faca cu ea

| Kimball a răspuns:

Esti prost spanzurate, consumi aerul degeaba!

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru Kimball):

Spanzura-te* așa se scriewinking

| MateiT a răspuns:

Hai sa-ti dau o noua perspectiva, vrei?
Stii de ce fata aia de care iti place nu e virgina si e singura? pentru atunci cand a facut sex prima data poate a sperat ca baiatu respectiv o iubeste cu adevarat si va fi mereu alaturi de ea, poate a avut incredere in el so el a fost un porcusor cu pretentii irationale si a lasat-o, iar apoi ea a plans luni de zile si i-a fost asa de rusine ca se gandea "unde e acum puritatea mea, unde e ingerasul din mine? iar acea frica care s-a nascut in ea in momentul acela va fi reactivata atunci cand tu o parasesti pe motiv ca nu e "pura"
Esti posesiv cu fetele?
Ce inseamna puritate, da o definitie daca vrei
Oare este ea o curva daca a penetrat-o altcineva decat tine?
Dar daca ea are 18 si e virgina si o penetrezi tu pentru prima data si dupa un an o lasi ca nu-ti ai place, Dupa aceea in irmatoarea relatie ala poate sa zica ca ea nu mai este pura pentru ca Andreeas_Andreeas_1997 a penetrat-o?
Ce gandesti tu despre toate chestiile astea?
Ma aprind pentru ca baieti ca tine pun benzina inutil pe foc, in ceea ce priveste ralatie dintre cele doua sexe
Oricum e normal sa gandesti asa, pana la urma nu e vina ta, asta ai invatat si asta perpetuezi
Iti doresc succes

| DeLiciOooasa a răspuns:

Inseamna ca nu ai iubit nici-o data cu adevarat, daca iubesti cu adevarat nu mai conteaza ca este virgina, grasa, slaba etc.