| Andrei9878 a întrebat:

Salutare TPU, am o problema, e normal sa nu ma termin nici macar dupa o ora de sex? E complicat, spre exemplu daca ma masturbez termin in 15 minute, dar facand sex nu... termina prietena mea inainte si nu mai poate continua prea mult, poate e de la prezervative, ele fiind putin mai groase, altceva nu imi pot imagina.

8 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Daca esti la inceput am avut si eu problema asta, pur si simplu mai ai putin de invatat pana iti dai seama cum se face incat sa te si termini. Si nu prea e atat de ok, saraca fata probabil e traumatizata.

Spor!

| mihai69 a răspuns:

Aș vrea să am și eu problema asta! Ce zici, facem schimb? big grin

| Emilian65 a răspuns:

Nu este normal sa dureze asa de mult un act sexual. Consulta un medic urolog.

| aXy99 a răspuns:

Asta numesti tu problema? laughing

| CodrutElian1990 a răspuns:

Pentru inceput nu te mai masturba.

| Negoiu a răspuns:

Suferi probabil de ejaculare întârziată, prezervativul, emoţiile, masturbarea (da!, cea pe care mulţi o consideră „absolut normală" ) pot fi cauze. Cu timpul probabil o să revii la normal, dacă nu, trebuie să ceri ajutorul unui specialist. Dacă actul sexual depăşeşte 30 de minute nu prea e în regulă! Trebuie să „rezonezi" cu partenera, să nu devină actul sexual un fel de „masturbare specială", cred că înţelegi ce vreau să spun. Sper ca şi dimensiunile organelor voastre sexuale să fie in limite normale. Multă sănătate îţi doresc!

| Mihail69 a răspuns:

Eu zic ca e de la emotii. Lasa-te purtat de val si o sa vezi. Succes!

| Monitor a răspuns:

Sunt multe posibilitati ( prezervativul, emotiile etc ), dar ca sa nu ti mai bati capul, distreaza te cu prietena ta pana se termina si ea dupa care bagi manuala intens si aia e.