| Florida2010 a întrebat:

Am si eu o problema...patesc mereu cand sunt cu prietena mea, suntem imbracati, ne pupam etc.si ma excit foarte repede, si. ejaculez fara sa simt nimica in pantaloni. ce se poate face in cazul asta?
Si as dori sa mai adaug ceva, da, ma masturbez, ca orice om naiba, si ca sa termin mai repede incordez picioarele si fundul, si termin in 4 minute, ca daca nu as face lucrul asta as putea sta si o ora si nu as termina. poate lucrul asta sa aiba vreo legatura cu ce am zis mai sus? v-as multumi pentru niste raspunsuri serioase!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal ca un adolescent sa se excite usor si sa ejaculeze repede.
Nu e normal sa-ti doresti sa termini repede la masturbare. Masturbarea se face tocmai ca sa-ti cunosti corpul, ca sa-ti explorezi reactiile, sa exersezi autocontrolul. Nu ai nici un motiv sa ejaculezi mai repede de 30-40 de minute, ar trebui sa exersezi prelungirea, nu scurtarea timpului pana la ejaculare.

4 răspunsuri:
| Aylee a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti asa de tare la prietena ta, incearca sa gandesti ca doar sunt niste saruturi, doar nu faceti sexhee hee

| Maothecat a răspuns:

Poate ca in timp ce esti cu prietena ta iti incorzi fesele si picioarele fara sa iti dai seama... daca te masturbezi prea des ai grija ca mai tarziu s-ar putea sa ai probleme cu potenta! sau poate de aceea ejaculezi asa repede.Nu sunt specialista dar sper ca ti-am fost de ajutor

| trista_5619 a răspuns:

Ce poti face? ce poti face este doar sa te duci la medic, nu e de glumit, nu poate sa-ti dea nimeni un raspuns concret si sigur, mai bine du-te la medic si afla ce ai. ok? pup dulce.

| Florida2010 explică:

Pai cred ca am probleme si imi e frica, ce pot face in cazul asta?