| Alexandru675i3 a întrebat:

Am o problema... sunt foarte suparat si uneori chiar am probleme psihice as putea spune. Am 15 ani iar penisul meu are 12 cm lungime si 13 grosime. Sunt cam dezamagit. sper macar sa mai creasc. Voi ce parere aveti de marime? Sunt suparat degeaba sau chiar am o problema? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca penisul tau va mai creste cu ceva-ceva (1-2cm) in urmatorii 5-6 ani pana in momentul in care vor mai creste si celelalte organe ale tale pentru a-si definitiva marimea. Insa chiar si daca nu s-ar mai lungi deloc are o marime cu care poti satisface peste 90% dintre femei. De asemenea nu trebuie sa uti ca fanteziile sexuale si "perversiunile" care reprezinta condimentele, adica sarea si piperul unei relatii sexuale se efectueaza/executa cu ajutorul degetelor a buzelor si a limbii. happy Capul sus deoarece poti fi sigur ca va fi bine. Sanatate.

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Esti suparat degeaba, pentru ca penisul tau se incadreaza in limitele normale pentru varsta ta. Ai rabdare ca acesta va mai creste.

| Doub a răspuns:

Pfffui, ce probleme psihice grave ai tu, nu ştiu cum mai rezişti. sad

| mariucaeli a răspuns:

Esti suparat pe degeaba nu conteaza prea mult marimea si marimea pe care o ai e chiar ok plus ca ai 15 ani sigur o sa iti mai creasca. Masturbeazate mai mult

| StefanR321 a răspuns:

Salut Alexandru,
Cum a spus un coleg mai inainte in urmatorii 5-6 ani mai creste 1-2 cm. Din experienta mea personala iti spun ca nu conteaza dimensiunea ci conteaza ce faci cu el. Penisul meu are 14 cm si cred ca pe la varsta ta aveam aceiasi dilema si suparare. Insa in momentul cand o sa cunosti o femeie sau o sa experimentezi cu mai multe femei o sa vezi ca dimensiunea sincer nu conteaza. Cred ca problema cu dimensiunea ne-au bagat-o in cap filmele porno unde toti actori au dimensiuni extreme. Citeste daca creezi ca te ajuta despre barbatul cu cel mai lung penis si o sa vezi ca nici el nu este incantat si este chiar deranjat de lungimea acestuia. Stai linistit tinere asta nu e un motiv de suparare in viata o sa dai peste probleme mai mari si atunci toate astea o sa ti se para o prostie. Bafta