| JOHNNYQ a întrebat:

SALUTARE TPU!
Am si eu o dilema: Am avut o relatie de 2 ani si jumatate. Eram foarte fericiti impreuna, atat eu cat si iubita mea. Ne-am certat o singura data din cauza unei prosti dar ne-am impacat repede. O iubeam si inca imi doresc sa ma impac cu ea. De 2 luni mi-am dat seama ca e distanta fata de mine, nu mai e cum era. Nu-mi mai raspunde la tel, la mesaje decat o data de 2 ori pe zi. Inainte vorbeam mult atat la tel, prin mesaje dar ne si intalneam zilnic, iar inainte sa ne despartim de cate ori vreau sa ne vedem are cate o scuza, si asta cam zilnic: ba ca e plecata, ba ca e la o prietena, ba ca are de invatat. I-am zis ca nu mai e cum era inainte dar ea mi-a zis ca nu e nimic schimbat la ea si ca e asa cum era inainte. Acum 2 saptamani a fost ziua mea de nastere si mi-a zis ca nu poate veni pentru ca i promisese unei prietene ca o ajuta la treburi inainte de craciun. Asta mi-a pus capac si i-am dat papucii. Acum, sincer regret si nu pot sa mi-o scot din minte. Numa la ea mie gandul. As vrea sa ma impac cu ea dar ea nu ma mai baga in seama. O iubesc cu adevarat si mi-e foarte draga. Trebuia oare s-o inteleg, am fost eu prea egoist, ar trebui sa incerc sa ma impac cu ea, sau ar trebui sa incer s-o uit? Astept pareri
Si nu va bateti joc!

Răspuns Câştigător
| biutza1997 a răspuns:

Numi bat joc pentru ca stiu cum e am trecut si eu printr-o aaltfel de situatie eu sti ce te indemn sa faci? in primul rand incearca sa vezi daca te mai iubeste daca te mai iubeste incearca sa va impacati pentru ca daca te iubeste va ceda dar daca nu mai tine la tine inseamna ca te-a mintit in timpul asta sper sa nu te superi ca am zis asta. daca nu te iubeste ar trebui so uita sa iesi in oras cu altcineva chestii de genu asta sper ca te-am ajutat. succes sper sa fi iubit :* funda?

9 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Imi pare rau pentru tine :(
eu cred ca a avea deja pe altul. de asta nu ai mai interesat-o. sigur are pe altcineva..degeaba te zbati pentru ea. http://www.youtube.com/watch?v=qTvQZF6VVDs xam asa esti si tu acum. singur in 2. las-o in plata ei. daca nu a stiut sa aprecieze e o mare proasta. Ai grija de tine.

| Onn3 a răspuns:

Ba ar trebui sa te impaci cu ea pentru ca iubirea e divina si eu am facut prostia sa ma despart de iubitul meu pe care il iubesc mult pentru ca ne-am impacat.Din cauza ca a fost o perioada grea, eu aveam probleme, el la fel si nu vruiam sa-mi spuna am ajuns sa ne despartim si sa suferim enorm amandoi.Dar ne-am impacat si totul este bine.Eu zic sa te impaci cu ea si sa ai mare grija de ea daca o iubesti pentru ca la cat e de perversa lumea. Poate trece printr-o situatie mai dificila, incerca sa fii cu ea si sa o intelegi sa o intrebi ce se intampla cu ea.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Ar trebui sa treci peste, sa o uiti.
A fost foarte urat din partea ei sa nu vina la ziua ta. Ai avut dreptate cand ai parasit-o. Oricum, daca era asa distanta cum spui este evident ca nu mai era ce sa faci. Intr-o relatie trebuie sa fie doi. Tu singur nu puteai face nimic.
Acum treci peste. Shit happens.

| Bubulin4ik a răspuns:

Asta poate fi rezultatul comportamentului tau de la inceputul relatiei,adica daca intr-un anumit timp tu ai fost cam rece cu ea,atunci era si de asteptat,daca nu vine problema de aici atunci,poate e plictisita,poate vrea o pauza,poate prea bine a fost totul la voi si acum mai e si linia neagra,las-o un timp singura nu o presa,nu-i da mesaje nu o suna,absolut nici o atentie,cel putin o saptamana,crede-ma ca stiuc it de greu iti va fi,daca vezi ca dupa o saptamana din partea ei nici o reactie,mai las-o una,si dupa aia incearca sa tii legatura cu ea,sau poti recurge la putina indiferenta adica daca ea o sa incerce sa te caute ingnoro putin,dai de inteles ca te-a facut sa suferi, si dupa un timp spune-i despre sentimentele tale, si in caz ca vezi ca tot nu te baga in seama, nu mai face sa speri la cevasad asta e, fata poate si-a gasit altul...insa tu trebuie sa te gindesti ca ai toata viata inainte! si o sa vina timpul cind ea o sa regrete! Bafta si sper ca ti-am fost de ajutor!:*
p.s Fundita daca te-am ajutat!
Fii fericit!

| neutrino a răspuns:

Nu tu i-ai dat papucii ei. Ea ti i-a dat tie demult si tu nu ai fost in stare sa realizezi acest lucru. Trebuie sa o intelegi ca s-a plictisit de aceasta relatie. Deja 2 ani si jumatate este cam mult pentru o relatie normala.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Eu zic sa te impaci cu ea fiindca din textul tau am inteles ca ti-e greu s-o uiti si in plus o sa-ti fie foarte dor de ea, e greu sa uiti o dragoste adevarata! funda?

| Darkangelzn a răspuns:

Daca o iubesti ar trebui sa te impaci cu ea dar aici e o problema daca ea nu te mai iubeste/place ar trebui sa o uiti. Funda?!

| LittleEndian a răspuns:

Prin aceeasi poveste am trecut si eu, doar cu un baiat. Azi nu pot, maine nu vreau, poimaine mi-e somn, mereu avea ceva mai important. Asta e, daca nu e loc si pentru noi, ne retragem si ne vedem fiecare de viata noastra. Ca o iubesti, asta o fi. Ca te iubeste sau nu, probabil va ramane o dilema. Oricat ar fi de greu, viata merge mai departe. Altfel o sa creada ca si-a gasit prostul pe care sa-l invarta pe degete cum doreste happy

| mikiliciousss a răspuns:

Eu zic sa nu o mai cauti. Sincer mi se pare nesimtire sa faci asa ceva. Totusi daca chiar na putut [ceea ce ma indoiesc]. ar trebui sa o intelegi. Dar poate nu a fost sa fie. Iti urez bafta.happy.