| aHaHa_3297 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o problema.

Am reformatat calculatorul, am instalat toate driverele in afara de driverul de sunet.Nu il mai gasesc, si nu imi aduc aminte cum se numeste.

P. S: Am windows xp.

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Sunt plăci de sunet care sunt incluse în placa de bază și trebuie căutat driver-ul de sunet aferent plăcii de bază sau dacă placa ta de bază nu are încorporat în ea și placă de sunet, trebuie să cauți driver-ele acestei plăci sau și una și alta, dacă ai și placă de sunet separată.
Deci trebuie instalate, chiar toate driverele necesare, ca să funcționeze corect sistemul!

3 răspunsuri:
| EuSiCuMine a răspuns:

Si eu am windows Xp si am Realtek.
Il descarci de aici :

http://download.kappa.ro/action__file/action__license/id__1/file__4995

Dai click pe : Sunt de acord si descarci.
Numai bine:*

| Romelya314 a răspuns:

Desfa carcasa la comp si citeste de pe placa de sunet. Cauta pe google ceva din ce scrie acolo ca sigur iti va da numele, in cazul in care placa de sunet e integrata cauta un chip-set mic in zona unde e bagata mufa de la sunet si citeste de acolo.
Bafta.

| tonicarul a răspuns:

Http://www.touslesdrivers.com/index.php?v_page=29 intra aici si dai
Lancer la détection si iti arata ce mai trebuie sa instalezi :) 100% e cel mai Bun