| ShaPPer a întrebat:

Astăzi mi-am cumpărat un laptop Asus, am instalat Windows 7 32 bit însă nu pot sa găsesc nici o retea wireless. Driverele sunt instalate, routerul nu are nici o problema pentru ca ma pot conecta de pe alt pc sau telefon. Îmi spune doar ca driverul nu este instalat, dar eu l-am instalat.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Inseamna ca nu le-ai instalat, ca nu spune de prost!

| MskDesign a răspuns:

Sa vedem!
Daca nu ma insel, programul Driver Magicean te trimite prin browser la linkurile de descarcare a drivereleor.Copie toate acele linkuri, du-te la un PC care este conectabil la net si descarca-le.Le instalezi la tine in laptop si cred ca ai rezolvat problema.Succes!

| Iwao a răspuns:

Ai instalat tot ce era pe cd-ul primit cu laptopul? Pe cd se afla driverele wlan.
http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&m=WLAN&os=30

Deschide un browser, in caseta de adrese scrie 192.168.1.1/enter/username admin/parola admin,vezi daca WiFi este activat,atat, nu te "juca" acolo/logout.

| ShaPPer explică (pentru Iwao):

Da am instalat tot

| ShaPPer explică:

Acum am văzut mai bine ca pe cd scrie ca driverele sunt doar pentru 64 biti, iar eu am 32. Nici placa video nu s-a instalat cum trebuie. Mă poti ajuta cu toate driverele pentru Windows 7 ultimate 32 biti? Te rog frumos

| ShaPPer explică:

Instalez driver magicean pe laptop sau pe pc cu net?