| IoNuTzZz1997 a întrebat:

Heii TPU, urmeaza ca in perioada urmatoare eu si prietena mea sa facem sex pentru prima data (avem amandoi aproape 18 ani si suntem virgini). Problema este ca, am o temere in legatura cu performanta mea sexuala. stiu ca baietii se excita foarte foarte repede pe langa fete si stiu ca prima partida o sa fie un esec deoarece o sa ejaculez foarte repede. O sa dobandesc experienta pe parcursul a mai multor partide? adica o sa devin din ce in ce mai rezistent? Chestia e ca nu vreau sa imi dezamagesc prietena.
Aceasta temere mi-a intrat in minte atunci cand am vazut ca, cand eu si prietena mea ne sarutam mai pasional si ne atingem peste tot cu mainile si ne mai pupam in unele zone mai sensibile ma excit foarte foarte repede si ince sa ma ud.
Va rog raspunsuri serioase, chiar ma deranjeaza aces lucru.

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este bine ca esti constient de posibilitatea foarte mare a unui esec in cazul primelor incercari de sex mai ales ca nu ai decoc experienta.Nu trebuie sa-ti faci griji deoarece superexcitatia si stresul de a nu claca sunt prezente in cazul primelor incercari la absolut toti barbatii. Dupa cateva incercari te asigur ca va dispare senzatia de superexcitare si incet incet raporturile sexuale vor deveni normale si tot mai lungi. Experienta si autocontrolul ejacularii se obtin in timp uneori chiar in ani. Un rol hotarator il are si partenera care trebuie sa dea dovada de intelegere si mai ales deapreciere si incurajare. Succes.

| ywar a răspuns:

Eu nu inteleg o treaba: de ce trebuie sa va programati voi ca joi, pe programul doi sa faceti sex? Puneti presiune aiurea pe voi si nu stiu daca va foloseste.
Nu ai experienta si nici ea nu are. Daca ea mai are si un himen de-l spargi cu ciocanul rotopercutor ai pus-o.
Foloseste macar prezervativ. Stiu ca o sa fie dificil pentru ca la un moment dat o sa pierzi erectia.
Relaxeaza-te si traieste momentul si nu iti programa nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| Țoglă a răspuns:

Există prezervative speciale pentru așa ceva.Auto-satisafacerea te poate ajuta să îți controlezi ejacularea.

| lBroken69 a răspuns:

Protejaţi-vă,adică folosiţi prezervativul, ca ea să nu rămână însărcinată.
Pentru prima oară, ca să fii mai sigur, foloseşte Durex-Extra Safe.