| NucaBloj a întrebat:

Salutare TPU, asta e prima mea întrebare ce o adresez persoanelor ce ar ști motivul sau ce au avut aceeași "problemă".
De fiecare dată când am act sexual cu iubita mea, ii curge multa secreție + și un fel de cheag/biluțe alb-gălbui și e puțin deranjant asta.
Ideea e că și la masturbarea ce o fac pentru ea, mi se umple degetele numa de secreție cu multe cheaguri/bile alb-galbui și de fiecare dată trebuie să mă spăl că sa pot continua actul sexual.
Nu e prim fata cu care am făcut sex, am avut destule in trecut, însă la niciuna nu avea problema cu cheagurile.
Aveți cumva vreo recomandare pe care as putea o transmite și ei?
Nu ii place nici ei asta insa spune că așa e ea, de aceea folosește și absorbante zilnice.
Prietena mea are 19 ani.

Multumesc pentru ajutor!

11 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mergeti la medic si mergeti impreuna,pentru ca acum aveti amandoi aceasta BTS(boala cu transmitere sexuala).
Poate fi candida, poate fi trichomonas, poate fi orice, doar medicul va poate spune.

Citeste putin, sa te informezi corect:

https://doc.ro/......se-vindeca

Citeste si aici, ca sa intelegi ce se poate intampla daca continuati fara sa mergeti la medic:

https://www.sfatulmedicului.ro/......onas_23338

| Violleta2022 a răspuns:

Prietena ta are o infectie vaginala, fiindca secretia aceea alb galbuie asta este.
Sa mearga la medic si sa ia tratament pentru amandoi, ca si tu ai luat infectia, odata ce ai avut sex neprotejat cu ea.

| NucaBloj explică (pentru Violleta2022):

Acturile sexuale au avut loc doar protejat

| Violleta2022 a răspuns (pentru NucaBloj):

Atunci ca mearga la medic sa faca tratament pentru ea, ca nu este nromal sa stea cu asa infectie fiindca ii afecteaza tot sistemul reproducator (trompe, ovare, uter).

| mihai69 a răspuns:

Mă tem că are tricomonas...

| NucaBloj explică (pentru mihai69):

Doar cu o singura persoană înaintea mea a întreținut relații intime protejat, și doar de 2 ori, asta s-a întâmplat acum 1 an și ceva. Nu cred că poate fi tricomonas, că a fost protejat și a trecut 1 an și ceva

| mihai69 a răspuns (pentru NucaBloj):

Aici nu merge pe ce crezi tu, ci pe analize. Mergeți amândoi la medic!

| Emilian65 a răspuns:

Consultati amandoi un medic(urolog sau ginecolog) sau chiar medicul de familie.

| sofisis a răspuns:

Cel mai probabil are o problema medicala. Ar fi cazul sa mearga la gineco

| NucaBloj explică (pentru sofisis):

Oare se poate vedea la testele de urină?

| sofisis a răspuns (pentru NucaBloj):

Nu. Trebuie luata secretie vaginala