| octavianm2000 a întrebat:

Astazi am sa va cer cateva sfaturi sau lamuriri despre ceea ce se intampla intre mine si o fata.Pentru inceput amandoi avem 17 ani si ne-am cunoscut prima data in martie la un gratar-petrecere organizat de o colega de liceu care a fost colega de generala cu fata aceea.Nu ne cunosteam absolut deloc,dar mi s-a parut foarte draguta, insa nu am stiut cum sa fac sa ma bag in seama cu ea si nu prea am vorbit nefiind experimentat in relatii.In fine... Dupa acest gratar simteam ca pur si simplu m-am indragostit de ea si ma gandeam numai la ea.Acum urmeaza partea in care am fost foarte foarte prost..nu mai stiam ce sa fac si dupa o saptamana am vorbit cu colega mea si i-am zis ca imi place de fata aceea; evident ca i-a spus si am fost nevoit sa ii spun si eu ca imi place de ea.Ma rog.Am vorbit doar intr-o seara si apoi vreo doua luni nu am mai comunicat sub nicio forma. Dupa acele doua luni colega m-a invitat in oras ca a avut o revedere cu colegii ei de generala printre care si tipa de care imi place.Dar nici atunci nu am vorbit nimic pentru ca eram vreo 20 de persoane la o masa si chiar nu am stiut ce sa fac.In fine... dupa toate astea am zis ca nu mai ma gandesc la ea si incerc sa merg mai departe etc.Cand sa zic ca am scapat, acum o saptamana colega mea iarasi a facut un gratar si ne-am revazut din nou.Am simtit ca sunt in al noualea cer in acea seara pentru ca vreo 2 ore numai cu ea am dansat si ne zambeam si o imbratisam,o pupam, insa sa o sarut nu am indraznit.Insa,aici vine dilema.Nu vorbeam mai nimic; decat mai faceam eu cate o gluma si radea.
In rest doar mai faceam niste poze noi 2 si cam atat.Acum sa imi spuneti si mie daca ma place sau nu? Sau ce ar trebui sa fac? Va rog mult sa ma ajutati pentru ca sunt foarte zdruncinat si confuz...Multumesc anticipat tuturor celor care au citit pana aici si celor care ofera un sfat.

4 răspunsuri:
| EmanuelKant a răspuns:

Foarte simplu.O inviti in oras dar nu o duce in locuri unde merge toata lumea, faceti ceva interesant.Si vorbste, comunica. Daca accepta intalnirea e bine iar la momentul acela o sa iti dai seama daca te place sau nu.

| octavianm2000 explică (pentru EmanuelKant):

Mai este o chestie...stam cam la 40km distanta si singurul mod de a ne putea intalni este la jumate..si iti dai seama ca mi-e rusine sa ii zic sa vina pentru mine.Plus ca ti-am zis ca nu vorbim mai deloc si sa o invit asa brusc in oras nu cred ca ar fi ok.Noroc cu snapchatul ca ne mai trimitem poze si cateodata imi mai trimite cate ceva si pot sa vorbesc cu ea, dar in rest..Plus ca mi se pare ca fortez un pic lucrurile, dar nici ei nu ii displace.

| EmanuelKant a răspuns (pentru octavianm2000):

Tu esti barbatul, tu trebuie sa actionezi.Nu fortezi nimic. Vorbeste putin cu ea pe Facebook sau unde comunicati voi si dupa spune-i ca in ziua X ai liber si ca poti sa o scoti in oras.Ii zici locul de intalnire ori la jumatatea distantei ori te duci tu la ea prima data si vezi cum merge treaba.

| octavianm2000 explică (pentru EmanuelKant):

Cel mai probabil asa o sa fac pentru ca altfel nu o sa am liniste.