| yoyo14 a întrebat:

Credeti in relati la distanta? Argumentati-va raspunsul:* dau funditawinking

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Nu nu cred doar unul din zece cupluri mai rezista departarii! Sunt doar exceptii asa cum uite ca ne povesteste o fata din rep Moldova!
Multa bafta!

6 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Stii...distanta pentru o relatie este ca vantul pentru foc. Daca dragostea e puternica, distanta inteteste focul, daca nu, il stinge.

| Tzutzik a răspuns:

Salut,da eu cred in relatie la distanta,pentru ca trec in fiecare vara prin asta deja de doi ani,cu toate ca e ft greu de asteptat dorul si dragostea iti dau ginduri bune, ca atunci cind se va intoarce o sa fie totul altfel, ca in poveste.Prietenul meu pleaca vara in Italy pentru a avea banul sau fiinda nu doreste sa depinda de parinti, eu anul acesta termin clasa a 12-a o sa plec la universitate in Chisinau si o sa traim impreuna, dar pentru a avea bani el dupa Anul Nou v-a pleca iarasi.Dar eu sunt gata sal astept pentru ca el este viata mea si nu-mi trebuie nimeni altcineva.Asa ca daca iubesti cu adevarat distanta nu e un pericol,din contra iti da puteri de a dori sa-l vezi cit mai repede, sa-l poti imbratisa, saruta etc.
Bafta tie!

| aleexuţ a răspuns:

Nu, nu cred. din punctul meu de vedere, o relatie la distanta nu e o relatie. intr-o relatie ar trebui sa fii aproape de acea persoana, sa o simti, sa o iei in brate si sa fie alaturi de tine. nu sa vorbiti pe mess si la telefon si lui sau ei nici sa nu-i mai pese de tine.

| Missdaydreaming a răspuns:

Depinde. Daca e vorba de persoane care se cunosc pe net si se combina, astea sunt prostii. Dar daca e vorba de persoane care se iubesc dar unul din ei e nevoit sa plece si celalalt nu poate sa-l insoteasca, atunci e ok daca vorbesc mult si se viziteaza macar la 2 luni happy

| deen a răspuns:

Dapp! mi s-a intamplat mie.adica inca mi se intampla. ne intelegem super, doar ca amandoi suntem acum dependenti de bbm si skype laughing mai putina viata sociala si mai mult internet tongue dar se merita. ne vedem in 2 saptamani, si abia astept. in momentul in care un cuplu nu are mult timp la dispozitie, nu au timp sa se certe. parerea mea happy

| catalina03 a răspuns:

Pai am avut o "relatie" cu un tip dar nu l-am vazut niciodata... aveam 4 ani si am vorbit 9 luni cu el dar mi-am dat seama ca e o pierdere de timp pentru ca el era departe de mine si nu l-am luat niciodata in brate si nu ne-am sarutat niciodata dar totusi ramai cu o amintire placuta si cu o experienta de viata, poate iti vei da seama mai devreme sau mai tarziu ca nu se merita sa iti pierzi timpul.Deci si eu am crezut in dragoste la distanta dar cu timpul mi-a dat seama ca este o copilarie in unele cazuri.Succes!