| Andreiusss a întrebat:

De la cati ani ai putea sa te dezvirginezi? E neaparat la 18 ani? Te afecteaza cu ceva daca o faci mai repede?

Răspuns Câştigător
| Mada1920 a răspuns:

Din moment ce ai aceasta nedumerire e clar ca indiferent de varsta pe care o ai in acest moment nu esti pregatit. Din punct de vedere psihic esti pregatit sa faci acest pas in momentul in care este capabil sa iti asumi ceea ce faci si sa fii documentat in primul rand.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

NU exista o anumita varsta ''standard''care sa fie considerata ca fiind un reper fix, ''batut in cuie'' de a-ti incepe viata sexuala, fiindca fiecare femeie se dezvolta in mod diferit dupa un anumit ritm biologic. Din acest motiv te poti evalua pe tine insati si te poti considera pregatita, incepand din momentul in care esti pe deplin dezvoltata d.p.d.v. FIZIC si consideri ca esti echilibrata si stapana pe starile tale psihico mentale si mai ales emotive de a suporta orice situatii care se pot produce dupa inceperea vietii sexuale reale. Respectarea varstei ''optima'' de 18 ani, a devenit de-a dreptul hilara in conceptia existenta in actuala societate. Multa sanatate!

| alina2k18 a răspuns:

Am facut-o la 14...
NU par afectata de nimic.