| lovemyname a întrebat:

De o săptămana sunt intr-o relație cu o fata din alt oraș.
Nu prea am ce să vorbesc cu ea la telefon sau prin mesaje, ce să vorbesc cu ea?
Dau funda!
Multumesc!

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca nu aveti subiecte comune de discutie, in ce fel de relatie sunteti?
Ca sa fie impreuna doi oameni, ceva au in comun, voi ce aveti?
Pe asta trebuie sa pui accentul si de aici sa dezvolti orice conversatie.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, dar tu ce fel de relatie vrei sa ai cu ea? In functie de relatia ce vrei s-o ai cu ea, asa trebuie sa cauti argumente s-o abordezi. Dupa care conversatia vine de la sine.