| Swankyisland999 a întrebat:

Este o problemă dacă am un singur testicul din naştere(nu mă doare sau ceva)? Am 12 ani, vă rog să nu râdeți.
Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Acel testicul unic din nastere, d.p.d.v. medical va prelua rolul si al celuilalt testicul lipsa si dupa ce se va maturiza complet in jurul varstei de 14 ani, va produce cert cantitatea necesara de spermatozoizi incat d.p.d.v. calitativ sa fie asigurata fertilitatea spermei produse. Multa sanatatE!

| Swankyisland999 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc mult pentru răspuns! Îmi era frică că este o problemă dacă am un singur testicul!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la medic, ca sa ti-l coboare si pe al doilea, care din motive necunoscute nu a coborat in scrot.
Pacat ca mamica ta nu a observat asta, cand erai micut si se putea intervenii mai devreme.

| Emilian65 a răspuns:

Te-ai nascut cu doua testicule dar unul a coborat in scrot iar celalalt nu. Pentru a rezolva aceasta problema consulta un medic urolog si vezi ce sfaturi iti da.

| Andreeush a răspuns:

Spune-i mamei tale să te ducă la un control dacă ceva nu e în regulă.