| TommyVercetti a întrebat:

Imi place mult de o colega din clasa,dar sunt atat de timid incat,cand vorbesc cu ea ma inrosesc si ma balbai.
O stiu de cand eram mai mic, dar pe atunci nu simteam nimic pentru ea.Anul acesta s-a intamplat sa fim in aceeasi clasa.
Bine,sa va spun cum a reactionat pana acum:
-In ora de biologie,se uita foarte larg la mine si imi sclipea din ochi,eu nici macar n-am bagat-o in seama,la cat de timid sunt!
-Cand discutam pe o banca, ea incearca sa-si indrepte picioarele spre mine.Cam atat.
Deci, intrebarea este urmatoarea:
"CUM POT SA MA APROPII CAT MAI MULT DE EA SI SA AFLU DACA MA PLACE"?
PS:
V-as ruga sa nu veniti cu niste raspunsuri gen:"Scapa de timiditate sau "Spune-i direct ce simti".
Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Citeşte aici poate te ajută să ieşi din starea asta:
http://sfaturi.dring.ro/cum-sa-cuceresti-o-fata-433.html

| CrazyTeenager a răspuns:

Ai scris cu majuscule un paragraf important, de unde imi dau seama ca esti putin, mai mult disperat, ti se pare mare lucru sa vorbesti cu o fata, cand de fapt e un lucru banal. Problema ta nu e cu fetele, problema ta e ca nu te poti exprima liber, scapa de timiditate printr-un sport, sau o activitate care sa iti dea mai multa incredere in tine.

| alexhardy a răspuns:

Din ce ai scris mai sus pot intelege ca fata te place. Acum trebuie sa iti faci curaj. Ai spus ca iti place foarte mult si o doresti NU? Acum gandeste-te ca intre tine si ea sta aceasta timiditate. Daca nu faci ceva in privinta asta atunci o vei pierde. o sa se cupleze cu altul care are mai mult curaj. Acest gand cum te face sa te simti? Personal un astfel de gand mi-ar da putere sa fac orice.
@CrazyTeenager
Nu toata lumea are darul comunicarii. Pentru tine poate fi un lucru banal, dar pentru altii nu. Pentru altii sa faca un exercitiu de matematica in baza 2, poate fi ceva banal. dar sa comunice cu alte persoane poate fi chiar imposibil.
Sper ca ai inteles ce vreau sa spun.

| TommyVercetti explică:

[Multumesc tuturor celor care au raspuns, in special lui alexhardy.]

In ultimul timp am observat ca sta numai cu prietenele ei, iar pe mine ma evita.
In orice caz, cred ca sansa s-a dus.N-ARE NIMIC! CU TOTII INVATAM DIN GRESELI! Macar de acum voi sti sa-mi stapanesc emotiile.
Bafta!

| bogdanrvd a răspuns:

Desi nu prea sunt de acord cu relatiile pe internet...incearca pentru inceput sa comunici cu ea pe mess, astfel poate vei reusii sa iti stapanesti emotiile cand vei fi langa ea.

| ForeverYooooooooooooooung a răspuns:

Bună. Momentan ce nu vrei răspunsuri ca " Spune-i direct ce simţi"....atunci află dacă simte ceva pentru tine cu ajutorul unui prieten/unei prietene. Aşa vei afla dacă cu adevărat te place si sentimentul este reciproc. Multă Baftă!;; ).