| LexuKrys a întrebat:

Iubita mea a luat-o razna. Adica de cand a facut 17 ani se gandeste numai la cluburi / discoteci. intelegeti voi. A inceput sa ii placa brusc viata. Eu nu sunt asa, mie imi place mai mult o distractie intre prieteni si de aici si nedumerirea mea :
Nu mai exista fete simple? Fete care sa fie mandre ca au pe cineva care le iubesc asa cum sunt ele si ca nu isi doresc de la ele doar o noapte? Adica. e destul de ciudat plus ca joi am examenul practic pentru categoria B si parca ea este mai nerabdatoare ca mine. Adica : Mai exista fete simple? Adica decat sa prefere o noapte pierduta in club sa "piarda" o noapte langa iubitul ei? Sa nu fie pe interes si sa fie bucuroasa atunci cand te vede? Pur si simplu ma simt inapoiat rau! Adica simt ca toata lumea avanseaza prea repede dar nu intr-un mod "bun" daca pot sa zic asa. parca o i-a razna. Mie mereu mi-a placut sa fiu diferit, sa fiu simplu si sa nu imi complic viata. Deci. oare mai exista? Sau sper in zadar sa gasesc pe cineva pentru nevoile mele?

13 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Daca tu te mandresti cu experienta sexuala si toate cele la varsta de 17 ani mai sus decat toti, ce Dumnzeului mai putem sa-ti spunem noi, chiar daca avem si cu 10 ani mai mult ca tine?! Mergi cu experienta ta inainte si treci prin toate cacaturile, o sa vezi tu daca exista sau nu!
O sa vezi tu ce inseamna si distractia, o sa vezi tu ce inseamna si depresia (aia adevarata, nu ca ai luat 2 la mate), ce inseamna cu adevarat dragostea si care e diferenta intre dragoste si atractie sexuala. pardon, deja stii tot!
Daca tie ti se pare anormal ca sa petreci, stai in vizuina ta, poate or veni fetele alea dupa tine! E adevarat, nu e normal nici sa petreci in continuu, iar daca ai dat de o de persoana care nu stie decat sa petreaca, poate ca nu ai fost inspirat la alegerea biletului de loto ( ca asa e moda acu, tragi lozu si vezi cum o merge o viata intreaga, a?)

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Probabil ea asa a fost mereu, tu ai crezut ca e altfel si cand a facut 17 ani probabil a primit mai multa libertate de la parinti si acum poate sa faca ce vrea. nici mie nu-mi place sa ies in club, daca ies ma fac praf laughing))
daca ti la ea si va intelegeti cat de cat bine nu prea ai ce face, mergi si unde vrea ea, ca ea tot se duce si ti-o fura altu

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Schimb-o! Cand iti intra in sange distractia nu mai scapi de asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu este ca daca o tine tot asta ar fi bine sa o lasi. Sa ai demnitate si sa o lasi chiar daca vei suferi un pic in loc sa o vezi cum toi-o sufla altul chiar de sub ochii tai si durerea si regretul sa fie si mai mare. E alegerea ta. Fete sunt destule stai linistit.

| DarthRevan a răspuns:

Fetele se cred Mature dar nu sunt, sunt exact ca baietii, la fel de proste nu au nimic in cap decat cluburi si prostii.Dar sunt fete desptete si inteligente depinde la fel si la baieti.Nu generalizam dar asta e realitatea.Eu am 16 ani si sunt diferit,m-am certat cu colegii din cauza ca sunt asa.Dar sunt fericit,pentru ca am aflat multe, multe informatii, citesc, fac sport, mananc sanatos, si sunt foarte serios imi vad de drum, vreau sa ajung antrenprenor si sa imi fac firma.Ok am numa 16 ani si stiu deja ce vreau, sunt sigur ca o voi face pentru ca deja incep progresul de la varsta.Am invatat multe.

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Exact. Lasa, cum esti tu e bine

| TheMisunderstood a răspuns:

Buna! Eu ma gandeam daca mai sint baieti care gândesc ca tine!laughing da, mai sunt, dar nu le-ai gasit inca. Nici mie nu imi place sa ies desi sunt de varsta iubitei tale si daca o fac prefer sa fiu numai eu cu prietenii mei si sa nu facem nu stiu ce prostii. Te apreciez pentru gândirea ta! Sper sa nu ti-o schimbi prea tare cu timpul.

| Florinx123 a răspuns:

Din ce spui tu, ea este opusul tau, de ce nu-ti cauti pe cineva mai..asemanator? Probabil s-a plictisit cu / de tine si cauta altceva in cluburi. Urmatoarea, asta e mereu cea mai buna solutie in situatiile astea.

| Skynox a răspuns:

Am citit prima parte si atat. Cred ca esti un fecior virgin cu zambetu pe buze, de la varsta aia e mai normal sa incepi cu cluburile, distractia si alte nebunii. Vei gasi si fete cuminti. Dar, mai cauta.

| LexuKrys explică (pentru Skynox):

Pretenas am 19 ani. Nu mai sunt virgin de la 16. Mi-a trecut repede alergatul de pasarici. Pur si simplu nu sunt un obsedat. Adica, cand vad o femeie care arata bine nu imi curg balele ca si tie. Si in plus. Nu ma atingi cu vorbele astea. Ci pur si simplu mi se rupe.

| mariusakee a răspuns:

@Skynox zice bine

| stefanmarius952 a răspuns:

Salut, nu ar trebui sa te ingrijorezi daca ei ii place sa se distreze. Asa sunt unele persoane, suntem diferiti! Eu, personal sunt mai retras si de obicei imi place sa stau mai izolat cu prietena mea sa povestim, sa facem chestii frumoase in 2, dar uneori poate deveni monoton, de aceea e bine sa iesi. Iesi cu ea, nu o lasa singura, asa ai sanse sa o pierzi!

| Mihaela_Iboleanu_1992 a răspuns:

Mai exista dar, cu greu. Daca iubita ta nu era asa la inceput inseamna ca ceva a facut-o sa se schimbe. Poate tu sau poate sentimentele care le avea pentru tine.