| Mijai9050 a întrebat:

La ce vârstă vi de pare ok să aduceti prima data acasă?(băiat)

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Când e o relație care are potențial să fie ceva serios

| Sofer a răspuns:

O duci acasă când crezi ca e ceva serios.

| Anonima163333 a răspuns:

Cand crezi ca e ceva serios, nu o relatie de o saptamana.
Pe la 17-18 ani se fac relatiile serioase.
Sanatate!

| Hollyg a răspuns:

Buna! Daca ar fi sa o luam dupa vârsta, cred ca la aceeași vârsta la care e normal sa începi o relație. Însă, ar trebui sa fii atent/a pe cine aduceți acasa. Subt relații care nu durează si ar fi urat sa aduceți acasa fiecare iubit/iubita. 18, 19 ok consider o vârsta acceptabila însă persoana pe care o aduceți acasa sa fie de încredere si sa aveți cat de cat un istoric cu el/ea.