| fantastica a întrebat:

M-am înălnit cu o situație cam stranie. Comunic cu un băiat, de câteva luni. Ambii suntem peste hotare. Parcă ne-am împrietenit. Însă, într-o bună zi mi-a propus să facem sex. Gen, să nu ne întâlnim, dar să putem "petrece" timpul în doi. (De menţionat că are iubită acasă, dar n-are planuri serioase în privinţa ei). L-am refuzat. Nu accept să o înșele pe acea fată cu mine, dar am continuat să comunicăm. N-a insistat, dar a mai făcut o încercare înainte să plece acasă la care a primit un nou refuz. Prima zi tot ok, vorbeam fără schimbări. Spre seara, din senin, îmi zice ca să-i scriu dupa ce revine înapoi (nu el imi va scrie, ci eu să-i scriu). Am rămas surprinsă şi nedumerită, dar m-am conformat şi i-am trimis înapoi un "Ok". Acum, am observat ca m-a bagat în lista neagră. Fără explicaţii.
Şi iată stau ca proasta şi încerc să-i găsesc motive de ce a procedat aşa, de ce aşa brusc, ce s-a întâmplat? Simt că trebuie trimis naibii, dar m-am ataşat de el. Nu m-am îndrăgostit, dar m-am obişnuit să-i trimit mesaj în orice situaţie. A început să-mi placă francheţea sa, chiar dacă la început mă irita. Îmi lipsesc glumele şi ideile sale nebune. Încerc să-mi distrag atenţia în altă parte. Citesc, privesc filme, comunic cu alte persoane, dar degeaba. Gândul la zilele în care nu-mi va bate la uşă mă sufocă.
Am făcut o greşeală că am continuat să comunicăm? Chiar dacă mi-a zis că putem fi în continuare prieteni, am impresia ca a urmărit de la început doar un singur scop. Oare îmi va scrie după ce trec aceste zile? Dacă da, să-i cer explicaţii, sau să mă prefac ca am înteles motivul şi să trec peste. Cum să înțelegi băieții aceștia?

10 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Cel mai probabil s-a atasat de tine asa cum ai facut-o si tu.
E clar ca a vrut sa ajunga la tine in pat si refuzandu-l nu i-a placut.
Te-a blocat ca e posibil sa fi mers la iubita lui si sa fie sigur ca nu vede te blocheaza.
Alt raspuns e sa povesteasca cu mai mult femei deodata si cand are intalnire isi ia norme de precautie.
O sa iti mai scrie in momentul cand isi limpezeste mintea si va veni cu niste scuze puerile.
Ai putea sa-i ceri explicatii dar nu cred ca iti va raspunde sincer.

| ℓαυяα a răspuns:

Probabil nu avea gânduri serioase și isi dorea de la bun început doar sex. Mai bine ca l ai refuzat.

| RAY a răspuns:

Baiatul iti trimitea banii si tu smechero i-ai dat teapa rolling on the floor rolling on the floor ia auzi iubire cica

| Violleta2022 a răspuns:

Tu chiar nu pricepi nimic din ce vrea baiatul asta?
Nu vezi ca vrea doar sex cu tine si in rest, te tine "ascunsa" ca sa nu et vada iubita lui?
Evident ca-ti spune ca nu o iubeste pe aia sis a nu vrae viitor cu ea, dar numai ca sa te tina si pe tine agatat si sa te convinsa sa faci ce vrea el.
Ce nu inteleg eu este de ce il mai cauti?
Chiar iti trebuie sa te prostituezi in fata unei camere video?
Chiar vrei sa inregisterze filmarea si sa o puna dupa aceea pe internet?
Are iubita, deci are parte de sex din plin. Tu ce mai cauti in relatia lui? Ce vrei de fapt de la el?
Se pare ca ai o problema de judecata, daca nici macar atat lucru nu pricepi, cand insisti iurea la unul care este in tr-o relatie si ala iti spune clar, ca vrea sex cu tine.

| Andreeush a răspuns:

Normal că ai făcut o greșeală.
Ce așteptări poți avea de la cineva care are deja prietenă?
Ai făcut o obsesie în a vorbi cu el și asta nu e bine.
El a văzut că nu poate obține ceea ce cauta la tine și te-a lăsat.
Ar trebui să fii mai atentă data viitoare.

| SilentRain a răspuns:

Nu ai fost decât bătaia lui de joc, când a văzut ca ai caracter și-a pierdut interesul
Asa sunt uni băieți niște gunoaie, uita-l
Cauta sa îți faci prieteni noi

| Crackman a răspuns:

Daca nu a obtinuit de la tine ( sex) nu o sa te mai caute.

| QElenaBoghiu a răspuns:

A vrut doar sex. A văzut ca te laşi greu si te a lăsat.

Îmi pare rău pentru tine.

Eu iti propun să ii contactezi sotia/prietena si sa ii spui cu cine sta.

Un sfat.
Daca vezi ca are prietenă și încă vorbeşte cu tine si insistă sa Faca sex cu tine e clar ca dacă ar forma o relaţie cu tine la fel o sa iti Faca.

| Rux04 a răspuns:

Bună, este clar că a vrut sex și cum nu l-a obținut, te-a băgat în lista neagră. Are prietenă și nu mi se pare normal ca ea să sufere. Te sfătuiesc să-l ignori.

| IamJoKeR a răspuns:

Tu pentru el esti doar o aventura, te v-a cauta cand o sa-i accepti propunerea de a face sex