| anonim_4396 a întrebat:

O sa va explic toata povestea mea si va dura ceva! La mine in clasa e un baiat de care-mi place! Prietenele mele cele mai bune il plac, ele vad ca el vine sa vorbeasca cu mine si imi zic sa le imprietenesc cu el! Oricat le-as baga in seama el nu e interesat! Eu vreau sa-i zic tot ce se intampla, pentru ca sunt prieteni ( amici ) dar nu pot sa-i zic ca-mi place de el nu stiu de ce! Cand ma uit in ora la colega mea ea se uita la el cand imi intorc privirea spre el, el se uita la mine( cateodata ) daca nu se intoarce catre mine eu imi mut privirea si el se uita la mine! Azi la scoala a stat toata pauza cu mine, dar nu stia ce sa mai zica ( zicea ceva ) pleca dupa iar venea dar fara nici un motiv ( fosta mea colega de banca mi-a zis ) Vezi te place! De ce nu ii acorzi atentie? Eu cred ca el nu stie ca-l plac adica incearca sa se apropie, dar eu nu-l prea las fiindca prietena mea se uita in fiecare clipa... Ce sa fac? Am incercat sa discut cu ea ( am discutat ) dar ea nu ma asculta. Va rog ajutor!

Răspuns Câştigător
| CarlaAnneMihaela a răspuns:

Păi, pur şi simplu încearcă să te apropi foarte mult de băiatul acela. se pare că el vrea să facă asta, dar nu îl prea laşi tu. să nu te surprindă dacă nu o să mai vină în pauze, poate o să fie dezămăgit sau o să aştepte să faci tu primul pas. fericirea prietenei tale în locul fericiri tale? am o întreabare, crezi că dacă ea ar fi în locul tău ar face asta pentru tine? eu nu cred no talking încearcă să te împrieteneşti cu el, sau chiar să îi ceri sfatul când sunteţi doar voi doi, spune.i doar că o prietenă de a ta îl place şi că vrea să vă împrieteniţi dar că şti că el nu o place, cere-i şi lui sfatul poate o să te ajute mai mult decât crezi. dar desigur, nu îi spune că îl placi. fundă?

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

La sa tu colega sa zica ce vrea, tu fate placuta fata de el atrage-l, se vede ca te place sigur.

| neutrino a răspuns:

In dragoste trebuie sa fii discreta...Asteapta clipa prielnica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ignora-ti asa zisa prietena si lupta pentru ceea ce iubesti.

| 7639781254 a răspuns:

Ai o sansa la baiatul pe care il placi? Profita de ea! Prietena ta nu are ce sa faca. Nu e vina ta ca tipul te place pe tine. Bafta!

| Thextruexme a răspuns:

Daca prietenia cu ea este una asa de veche si stransa ar intelege ca el a facut deja o alegere si ca este una destul de evidenta.Eu zic sa ii zici prietenei tale ca :"eu am incercat sa va apropii fara sa ma gandesc la mine din prima dar nu a bagat in seama subiectul, si nu pot sa il ignor pentru ca nu imi este indiferent, e ok pentru tine sa ma vad cu el?" Vezi ce iese te intelege este o prietena buna nu te intelege nu este. Tu ramai in ambele cauri cu el happy. Noroc