| Angelin a întrebat:

Salutare TPU, scuzati categoria dar am mai postat undeva si nu am primit un raspuns concret, sa va spun problema mea.In ultimul timp, m-i se intampla tot felul`de chestii (ghinion). Am spart ochelarii cuiva, mi-am ars hainele cu tigarea, mi-am avariat masina, m-am certat cu multi prieteni, colegii nu ma mai agreeaza, isi bat joc de mine uneori, si multe alte chestii, si de fiecare data credeam ca se va rezolva totul cu bine.Nu stiu ce se intampla cu mine.Va rog ajutati-ma, vreau seriozitate din partea voastra.Multumesc sa aveti o zi buna!

6 răspunsuri:
| Angelin explică:

Dorm mai putin de 8 ore, dar nu cred ca asta ar fi motivul.De fiecare data cand cineva arunca vorbe urate la adresa mea il ignor iar ceilalti imi tot spun ca de ce il las in pace de ce ii permit.Inainte nu eram asa, acum imi este frica sa "ma bat" cu acel cineva pentru ca imi este frica de Dumnezeu si ma gandesc ca voi fi pedepsit si nu mai vreau mi-a ajuns destul. Poate credeti ca sunt un copil idiot si prost, dar nu este asa

| Angelin explică:

La munte nu as putea sa merg, am destul de munca aici. Dar nu stiu ce se intampla cu mine parca as fi ultimu distrus, inainte eram mai de gasca, faceam chefuri cu prietenii acum, cu colegii ma inteleg foarte prost, nu stiu, chiar nu stiu straight face

| NeneaGogu a răspuns:

Paradox mai paradoxule

| BlueBird05 a răspuns:

Eu cred ca stresul. Incercarea de a face totul bine te scoate si minti(proprie experienta). Incearca sa mergi undeva la munte saptamana asta, sa uiti de nebunia orasului. Sper ca te ajute!happy

| Elimalicri a răspuns:

Parerea mea este ca primele asa zise ghinionuri au fost pure coincidente, iar apoi ai inceput sa crezi ca tu chiar ai ghinion si ca tie ti se intampla lucruri rele. Sunt de parere ca acest fapt nu se datoreaza lipsei de somn, ci doar autoconfingerii. Este foarte bine ca ai frica lui Dumnezeu si ca nu raspunzi violentei cu violenta. Important este sa fii optimist si sa fii convins ca modul tau de a actiona si de a proceda in diferite situatii este foarte bun si corect. Sper ca te-am ajutat!

| OAANAM a răspuns:

Probabil lipsa de somn.Cand dormi mai putin de opt ore pe noapte creierul nu se mai regenereaza.Atunci, parca iti pierzi cheful pentru a trai.Devi neindemanatic te certi cu toti, te urasc toti ii urasti pe toti, pur si simplu este un chin.
fundita?happy