| idanna a întrebat:

Am spart un bec, voi avea ghinion? Se va intampla ceva rau? sau...

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

În viata trebuie sa fii optimist si sa nu ai prejudecati, suntem tineri si nu trebuie sa gandim ca bunica. Unii se uita la horoscop sa vada daca le merge bine, mai privesc si in cafea etc.Bine ai spart un bec, si care e problema sa fii obsedata de acest fapt, se poate intampla orcui. Sunt lucruri mult mai grave, boli, accidente cu urmari din cele mai triste, astai viata cu bune sau rele, trebuie sa o traim fara prejudecati.

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu te tai i cioburi nu ti se va intampla nimic rau. Poti chiar sa spui ca ai spart ghinionul.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stai linistita happyNu vei avea nici un ghinion big grin

| Antrax a răspuns:

Nu numa daca spargi oglina de zice ca vei avea ghinion 7 ani da eu nu am avut doamne ajta

daniela
| daniela a răspuns:

De obicei cand spargi ceva se spune ca se sparge ghinionul... asa ca

| marsy a răspuns:

hee hee nu aduce nici un ghinion!

| St!L a răspuns:

Nu te vei mai casatori niciodatalaughing)laughingrolling on the floor

| covexrobu a răspuns:

Peste 3 zile vei muri si o sa ai ghinion in cele 3 zile. Care este ideea daca ai spart un bec? este o bucata de sticla si cam atat nimic mai mult. De unde ai mai auzit de ideea cu ghinion si de alte tampenii. Nu ti se va intampla nimic pentru ca nu se ascunde nici un duh in becul respectiv. Nu te mai stresa atat.

| DonGiovanni a răspuns:

Nu sunt superstiti stai linistita daca ai spart un bec a fost greseala

| Haydee a răspuns:

Sau...il vei inlocui?
cum adica sa ai ghinion? nu exista asa cevatongue
si superstitiile astea is asa o prostielaughing

| viki a răspuns:

Un bec nu e o oglinda.big grin

| alexdad16 a răspuns:

Nu-mi spune ca crezi in asa ceva...:O

| alina88 a răspuns:

A? Da fii serioasa, apoi stii se spune ca cioburile aduc noroc si bucurie nu ghinion, cica oglinda aduce ghinion...

| kathessa a răspuns:

Doar daca spargi oglinda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Stai linistita.

Bybye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai crede in superstitiiwinking
Nu vei avea ghinion daca spargi un bec, oglinda etc.
Ghinionul ti'l faci singurawinking
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumpara altul.