| remus0789 a întrebat:

Salut. Sunt tanar și ma confrunt cu o problema de cateva luni de zile din care sincer nu știu cum sa ies.

Am o problema sexuala în relatia cu partenera mea. Se întâmplă destul de des și repet, de cateva luni se întâmplă asta, sa nu pot duce pana la capat partida și să-mi cedeze erecția..nu se întâmplă mereu, avem si partide reușite, iar asta se întâmplă mai ales când incepe bine partida si sunt suficient de excitat încât sa nu se mai întâmple nimic rau si ejaculez intr-un final. Pe de alta parte, in alte partide, daca nu reusesc sa ajung in punctul acela, se poate întâmpla sa-mi pierd concentrarea, si riscul sa mi se lase devine major.

Sunt convins ca nu e o problema de natura fizica (de sănătate) fiindca am și partide bune, ejaculez normal cand o fac, cand ma masturbez la fel, totul e in regula. Am destule momente în care ma excit si am erecție, adica reactionez la stimuli.

Problema e de natura psihologica, simt o presiune infernală cand facem sex, mai ales cand ajung in punctul de care am vorbit, si anume acela in care nu ma simt suficient de excitat încât să stiu sigur ca nu vor mai fi probleme. Si din acel moment pic. De cele mai multe ori. Si nu stiu ce as putea sa mai fac...

A mai trecut cineva prin asa ceva? Cum ati depășit? Ce imi recomandați? Ma gandeam sa incercam ceva nou în pat sau sa folosec pastile/geluri de crestere a libidoului, am nevoie de ceva sa nu mai simt acea presiune cand facem sex.

Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Nu e necesar sa iti faci alt cont pentru a posta aceeasi intrebare.

| VadimIvanov a răspuns:

De ce pui întrebarea de 10000 de ori