| anonim_4396 a întrebat:

Știu că această întrebare a mai fost de atâtea ori, dar la fiecare scenariul e altul.
Nici nu știu cum să încep... eu cu prietena mea am incercat de mai mult ori sa facem sex, dar pe ea o doare și până acum când introduceam penisul intra doar capul și foarte foarte puțin din restul și nu vreau sa o forțez. Până acum nu a curs sânge și nici nu cred că ne-am dezvirginat. Aseară ca de obicei ne-am jucat și la fel am introdus penisul doar capul și ne-am excitat, când a venit momentul să îmi dau drumul mi s-a părut că am dat puțin în ea și când m-am uitat avea un lichid alb dar nu-mi dădeam seama daca este sperma sau acel lichid alb al lor.
Întrebarea mea ar fi daca ar fi posibilă o sarcina? Pentru că ea era în perioada nefertilă și totuși noi credem că încă suntem virgini pentru că încă nu am făcut un act sexual având în vedere că penetrarea nu a fost decât cu capul penisului.
Mulțumesc și dacă este cineva cu mai multe cunoștințe îl rog sa îmi dea mesaj.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Odata ce a existat penetrare vaginala, chiar daca s-a introdus numai un pic capul penisului, virginitatea s-a pierdut!
Dat fiind lipsa voastra de cunostinte in aceasta zona, cred ca aveti toate sansele sa lasi fata gravida, fiindca penetrare vaginala a existat, iar perioada fertila poate fii prezenta, odata ce nu prea aveti voi cunostinte clare ce înseamna ovulatie, cand se produce si ce tip de menstruatie are fata.
Vin totusi si va intreb: de ce nu folositi prezervativul? Nu va musca, nu doare, nu va manaca si nu costa mai mult de 2 lei.
In ce priveste durerea de la penetrare, aceea dispare daca ii faci fetei un preludiu foarte bun, unde se excita si se lubrefiaza f bine, fiind gata de penetrare vaginala, fara durere, putand simtii chiar placere.

| corbulalbrosu a răspuns:

1.) Diametrul (lumenul) vaginului trebuie largit prin masturbarea efectuata cu 2 degete ''degetica'' incat sa devina suficient de larg.
2.) Virginitatea fetelor dispare in momentul in care se produce atingerea, contactul direct intre cele 2 organe sexuale.
3.) Daca actul sexual este intretinut intr-o zi INFERTILA, care este situata atat inainte dar mai ales intr-o zi situata dupa PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, in acel caz sperma poate sa fie ejaculata in vagin fiindca in acel moment este IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina, fiindca pur si simplu NU exista OVULUL VIABIL. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Virgini nu mai sunteți niciunul, dacă a intrat cucul în scorbură, fie numai și cu un ochișor.
Sarcină... poate da, poate nu. Depinde de mulți factori - mai ales dacă a calculat bine perioada ciclului ei (și dacă îl are regulat, altfel... e greu de aflat).
PS existența himenului NU este o metodă contraceptivă, dacă la aia te gândeai când ai spus că tu crezi că mai e virgină. Și repet - chiar dacă nu s-a rupt himenul (nu e deflorată), nici virgină nu mai e atât timp cât glandul tău a fost deja la ea în vagin.

| CHESEBOY a răspuns:

Daac ai simtint ca ti-ai dat drumul si ai vazut lichid alb asta inseamna ca va fi gravida
exizta prezervative...