| Soare_Petrica_1977 a întrebat:

Salut TPU! Am 24 de ani si am avut un contact sexual cu o fata apropiata de varsta mea. In timpul contactului ma durea atunci cand introduceam penisul pana la un momentdat cand nu am mai simtit durerea insa a inceput sa-mi curga sange foarte mult din capul penisului, din partea de sus unde este acea curba sa zic asa, insa dupa s-a oprit. Nu e primul contact sexual si e prima oara cand patesc asa ceva, de atunci ma doare putin capul penisului atunci cand am contact sexual si imi mai curge atunci cand fortez penisul in diferite pozitii sau introduceri, nu ma simt confortabil cand fac sex. Va rog sa ma ajutati cu un rapsuns, orice.

Răspuns Câştigător
| GeorgeCazan a răspuns:

Acum noi cei de aici nu suntem clarvăzători ca să știm ce ți s-a întâmplat, dar pot să-mi dau cu părerea. Cred ca ți s-a rupt frenul penisului sau "ața". Contrar gândirii populare, la majoritatea bărbaților, frenul nu se rupe, deoarece este un țesut care se întinde (la cei mai mulți bărbați). Dacă penisul în stare erecta este drept sau ușor curbat în sus, frenul este elastic și nu se rupe. Dacă penisul în stare erecta este curbat în jos înseamnă că frenul nu este foarte elastic (ba mai mult este posibil sa fie scurt), la un contact sexual mai agresiv cu o partenera "mai strâmtă" frenul se rupe. Dacă ți s-a întâmplat acest lucru, fuguta rapid la medicul urolog; pot întâmpina probleme cu uretra; medicul urolog va decide ce și cum: plasament, coasere, antibiotice, poate o mica operatie de indepartare a ceea ce a mai rămas din fren (99% din cazuri operatia nu este necesară).
Ca sfaturi: stai pe "bara" minim 3 săptămâni, până se vindeca (se vindeca greu în zonă respectivă), igienica zilnică (măcar dimineața si seara, daca in timpul zilei nu îți permiti), pansamente, spălătorie cu apă călduță și săpun, lenjerie intimă mai mare sa nu strângă și pantaloni largi și munca de la birou (ideal concediu și sa stai prin casă îmbrăcat lejer).

PS: nu înțeleg de cei nu ai fost sa îți prezinți problema la un specialist. Aici includ toți tinerii de pe site (și nu numai) care pun tot felul de întrebări despre sex și probleme ale aparatului reproducător, după ce au avut probleme. Noi aici nu suntem atotștiutori; ne dam doar cu părerea la problema semnalata, în funcție de cum și câte informații ne puneți la dispoziție.

| Soare_Petrica_1977 explică (pentru GeorgeCazan):

Multumesc enorm de mult pentru tot! Numai bine va doresc la toti si sanatate.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, poate s-a rupt ața acum cand ai fortat de aceea a curs sînge, cel mai bine acum este o pauza de la sex cîteva zile o saptamana sa se vindece zona si după aceea pooti incepe usor partida de sex, poti merge la urolog nu la ginecolog, ca sa te consulte, barbatii merg la urolog si femeiile la ginecolog sunt două ramuri diferite, sanatate multa.

| Soare_Petrica_1977 explică (pentru CristiDinBucuresti):

E a 3 a ora cand mi se intampla, am inteles ca e vorba de pielita care la nastere nu a fost rupta si ea cand se forteaza ai dureri si sangerezi. Acum nu stiu ce sa mai zic dar sper sa nu fie nimic grav, desi nu cred.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Soare_Petrica_1977):

Poate ai fimoză trebuie sa te vada un medic urolog deoarece nu este normal sa te doara de cîte ori faci sex.

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate noi nu te putem ajuta deloc, doar un medic UROLOG te poate ajuta, daca te duci de urgenta la spitals au la un cabinet privat.

| Paracetamol0lol a răspuns:

Băi retardatule cum de nu te ai dus de prima dată la urolog și ai stat așa? thinking Poate îți cade dracuhee hee mergi la ginecolog ca să afli ce ai

| AnonimusMimus a răspuns (pentru Paracetamol0lol):

Nu fi răutăcios

| Paracetamol0lol a răspuns (pentru AnonimusMimus):

Bine, sculele mele... dar mă cam irită indivizii care vorbesc de probleme serioase pe TPU și nu merg direct la un specialisthee hee