| Cogalniceanu a întrebat:

Salut tuturor, am nevoie de putin ajutor
Am incercat sa fac dragoste cu prietena mea, am ajuns in punctul in care ne-am dezbracat si am introdus penisul de 2 ori dar doar "capul", mai mult nu, pe urma mi-am pus prezervativul si tot asa, am introdus doar capul nimic mai mult, pe urma am zis ca lasam pe alta data si am ejaculat in prezervativ pe urma l-am scos dar a ramas putina sperma pe capul penisului pe urma m-am "jucat" putin pe vaginul ei si am pus putin capul penisului pe vaginul ei dar nu l-am introdus, doar decat putin, se poate sa ramana insarcinata daca n-am ejaculat in ea sau daca n-am dezvirginat-o?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Nu se poate amice, spematozoizi nu au ajuns in vaginul ei deci nu

10 răspunsuri:
| ZEU93 a răspuns:

O sa fie Sfanta Maria daca nu ai dezvirginat-o si ai lasat-o gravida.

| anonim_4396 a răspuns (pentru ZEU93):

rolling on the floor)

| Sephyroth a răspuns (pentru ZEU93):

Genial!

| AlexanderAdrian a răspuns:

La alta intrebare o fata spune ca prietenul ei i-a introdus penisul tot de doua ori, ei insa s-au oprit. Chestia asta cu introdusul de doua ori are vreun haz? Ca deja ma amuz teribil. Voi faceti sex sau experimente de penetrare vaginala? E un fel de "ia sa vad, intra bine nu intra bine..."

Bai oameni buni eu unul nu m-am simtit niciodata stanjenit de un prezervativ, de unde va vin in cap traznaile astea de a face tot felul de artificii doar doar sa o bagati si fara prezervativ? O faci si asa, cu niste minime riscuri, daca fata ia anticonceptionale in mod regulat, asa vad ca parca va gadilati nu faceti sex. Ori o faci ori n-o mai faci las-o naibii de treaba. Cum adica ai bagat numai capul? restul nu intra? ti s-a facut frica sa nu fie bau bau inauntru? zau nu pricep...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai hotaraste te ca nici tu nu stii ce ai facut

"dar nu l-am introdus, doar decat putin, " ori da ori ba. Si da dupa ejaculare probabilitatea ca un spermatozoid sa isi fi facut treaba e destul de mare.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca pentru orice eventualitate, trebuie sa mearga la farmacie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E suficient un pic de lichid de-al tau la intrarea in vagin. Inotatorii respectivi sunt foarte talentati si pot atinge tinta chiar in conditii mai vitrege.

| methodmen a răspuns:

Eu nu stiu de ce v-ati mai dezbracat totusi, caci din ce povestesti nu stiu ce a-ti facut voi acolo dar in nici un caz sex.

Parerea mea e ori faceti ceva serios ori lasati-o balta pentru mai tarziu.

| precious30 a răspuns:

Sunt sanse minime...