| Paul_Radu_1997 a întrebat:

Salutare TPU, vreau sa ma ajutați si pe mine daca se poate.
Este vorba despre o fata care este in același liceu cu mine si mie îmi cam place de ea si vreau sa fac cunoștință cu ea pentru ca nu ne știm decât așa ce ne vedem in fiecare zi si nu stiu ce sa vorbesc cu ea sa ne cunoastem mai bine si sa o fac cat de cat sa ma placa. Dau funda. happy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intr-o zi, te speli, te imbraci frumos, te parfumezi, mergi si cumperi o floare si apoi te duci la ea, te prezinti, ii oferi floarea si ii spui tot oful tau. Daca ai noroc vei primi pe loc raspunsul ei.

| RobyGaby17 a răspuns:

Uhm, în primul rând încearcă să devii o persoana cu un caracter minunat (amuzant, dragalas, grigiuliu..etc; )
Încearca să-i faci pe ceilalti să se simta bine atunci cand este in preajma ta happy
Totodata, incearca să intri in grupul ei de prietenii, sau dupa caz - sa intre ea in grupul tau de prietenii happy apoi vă imprieteniti. o sa se indragosteasca de tine. bla bla bla. dar cel mai important : fi amuzant, plăcut, glumet! Si nu exagera prea tare! Sper că ai prins ideea, uneori un trandafir rosu merge! dar sa nu mergi cu buchetlaughing

| lorry17 a răspuns:

Wow...
Pai eu iti propun ca mai intîi sa vorbesti: salut! cum la tine? cum te numesti? si asa mai departe
Dupa poti sa o inviti la o cafea, ceai mai stiu eu ce...si acolo ii spui ca trebuie sa ii spui ceva si ii spui ce te doare...ce intentii ai si multe ce ai dori tu ei sa ii spui