| danielgrig a întrebat:

Am si eu o problema.La inceputul anului m-am mutat la un alt liceu(clasa a 10a) si am gasit in acea clasa o fata foarte draguta care a inceput sa imi placa de ea.Singurul lucru care l-am facut a fost sa fac cunostinta cu ea in prima zi, ca nou venit si am intrebat-o ceva legat de un grup in care sunt inscris si eu si cam atat.Eu vreau sa vorbesc mai mult cu ea, sa ne cunoastem, dar nu stiu cum sa intru in vorba cu ea, fiind si una dintre cele mai frumoase fete din liceu.Pentru inceput as vrea sa stau in banca cu ea, acum sta cu un baiat si nu stiu cum as putea sa o conving sa stea cu mine. Ceva sfaturi? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| YouWillLetHerGo a răspuns:

Nu stiu cum ai putea sa reusesti sa stai cu ea in banca daca ea are deja un coleg, decat sa lipseasca el intr o zi si sa i iei tu locul. In schimb, ai putea sa te duci la ea in pauze si sa cauti subiecte de conversatie, poti sa incepi cu profesorii, orele de curs etc. Poti sa te mai duci la ea sa ii spui ca n ai inteles ceva din lectia pe care v a predat o la o materie la care vezi ca se pricepe si sa o rogi sa te ajute, chestii de genul asta laughing