| AtsukiChan01 a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu mai multe pareri/sfaturi, va rog!
Imi place foarte mult de un tip din liceu, de aproape 2 ani, insa nu i-am spus.

Intr-un final,prin diferiti prieteni am putut sa facem cunostinta.

Chestia e ca noi, chiar daca ne cunoasteam,cand ne vedem in pauza doar ne salutam, insa doar de cateva ori am incercat sa ma bag in seama cu el. Nu am vorbit mare lucru,iar odata se cam pierduse in vorba cu mine.

In fine, chestia e ca de fiecare daca cand ma vede se tot uita lung la mine, uneori am incercat sa il ignor, sa nu-l salut chiar daca era pin preajma mea cu alti prieteni, si tot se uita la mine.Alteori, imi zambeste cand il salut.

Acum nu stiu ce sa mai cred, oare ma place?

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da e emotiv fa tu primul pas pana nu e prea tarziu

| Dariusuu a răspuns:

Te place. Parca am m-ai raspuns la o astfel de intrebare chiar azi.

Probabil ca e mai timid. Da-i o sansa, poate te va surprinde placut.

Niciodata nu sti de unde sare iepurele.

| SolitarHacker a răspuns:

Asta nu poti afla decat daca vorbesti cu niste prieteni comuni sa iesiti la un suc in oras s au parc si acolo sa fie si el. si atuncia ai ocazia sa l abordezi s au mai bine zis sa discuti cu el niste lucruri care in scoala poate nu ai taria sa le vorbestiwinking vezi pe unde umbla daca scoala unde inveti organizeaza ceva excursii big grin ce sa zic succes big grin eu unu zic ca ceva are si pentru tine odata ce iti zambeste si il bine dispune prezenta ta de fiecare data cand apari in zona. acum ramane de vazut succeswinking

| Șhoghetăn a răspuns:

Da te place. asa cred eu.tongue. dar zic ca e timpu sa spui ca il placi dupa sa nu fie prea tarziu si sa suferikiss Bafta! sper sa fiti impreunabatting eyelashes

| Fluturashh a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa il intrebi daca te place si sa ii spui ceea ce simti tu pentru el. Daca nu ai curaj sa o spui in fata o poti face pe facebook sau pe mess..Asa am inceput eu sa vorbesc cu baiatul pe care il plac acum si stie asta.