| LordCristobal a întrebat:

Salutare TPU!
Vreau sa povestesc o întâmplare amuzanta dar as vrea să știu și ce credeți voi.
In 2019 locuiam în Sibiu și obișnuiam o data pe săptămână să îmi iau gogoși cu ciocolata de la o gogoșerie din Centrul Vechi.
Eh, prin martie 2019 când am fost la gogoșerie respectiva m-a întâmpinat o fata destul de drăguță nici frumoasa dar nici urâtă.M-a întrebat ce fel de gogoașă vreau și mi-a spus sa nu mai stau aplecat că sa nu o certe șeful că flirtează cu clienții. Apoi m-a întrebat unde vreau gogoașă, adică dacă o vreau la pachet sau sa o servesc pe loc.Eu i-am spus la pachet și dupa asta vine întrebarea bomba:,, Da nu vrei sa mă iei și pe mine la pachet?"
Pe atunci eram mai timid cu fetele și m-am rușinat pe loc.
Bineînțeles că din cauza emoțiilor am refuzat-o și i-am dat de înțeles că nu e genul meu.
Deci fata respectiva voia o aventura de noapte sau o relație pe termen mai lung?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Fata respectiva avea o disponibilitate sentimentala,sa zicem,si isi alegea.
Se pare ca seful ei considera ca ea ar putea flirta cu clientii,fum fara foc nu prea iese,deci pana aici pare corect rationamentul meu.
Te-a ales pe tine,i-ai placut si,cu o gluma draguta,ti-a dat de inteles asta.
O fata care dorea sa-i fi mai mult decat un simplu client. Urmarea,happy end sau dead end,intr-adevar,era in mana ta.
Ca s-a intamplat sa fie dead end,asta e,inveti la fiecare pas!
Rar e refuzata o femeie, de aici si uimirea ei...happy
Daca dorea o aventura de o noapte sau o relatie pe termen lung, tot in mana ta era, cand iti place ceva, il tii bine si-l tii strans.Ai preferat sa-i dai drumul, nu-i nimic, macar amintirea ti-a ramas, o amintire draguta care te va face mereu sa zambesti...si sa te si incrunti putin.

34 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Eu sunt sigur ca daca ai fi stiut cum sa-i raspunzi, ai fi ajuns in pat cu ea. Relatie pe termen lung? Cine stie? Poate da, poate nu. Daca o footeai bine, poate mai voia si a doua oara si a treia oara...si uite asa ajungi la relatia pe termen lung.winking

| Violleta2022 a răspuns:

A fost doar o gluma, nicicum invitatie de sex!

| SharpEagle a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar nici nu inseamna ca daca a fost o gluma, ar fi anulat orice sansa la sex. In spatele oricarei glume exista un motiv, o pornire, mai ales cand sunt doi oameni la prima vedere. Si sex nu poate exista fara o deschidere de tip glume cu fenta, un flirt, un zambet. N-o sa vezi niciodata doi straini care sunt sobri, vorbesc protocolar, se privesc in ochi pentru o vreme si dupa aia se hotarasc brusc sa plece impreuna. Decat daca-s psihopati.

| SharpEagle a răspuns (pentru Violleta2022):

Inca ceva, Jassmina: daca ai fi fost cu sotul/prietenul tau la gogoserie si fata de acolo i-ar fi spus asa ceva lui, ce zici, ar mai fi fost atunci o invitatie la sex sau doar o glumita nevinovata?
rolling on the floor
Aiaiaiai...

| Violleta2022 a răspuns (pentru SharpEagle):

Ni se intampla frecvent la servici, sa facem asemenea glume!

| Violleta2022 a răspuns (pentru SharpEagle):

Sigur, mi s-a intamplat in trecut chiar mie.
Cand cineva mergea la bucataria companiei, de obicei intreba colegii din jur ce vor, iar intrebarea era:
"coffee, tea, me?"

| SharpEagle a răspuns (pentru Violleta2022):

Revino la subiect, ca sa fim coerenti: doua persoane necunoscute.
Nu colegi de serviciu, nu amici, nu vecini.
Nu stiu, dar tu ai uneori niste viziuni foarte twisted, foarte ciudatele despre lume, oameni, societate...

| Violleta2022 a răspuns (pentru SharpEagle):

De altfel, daca stau bine sa ma gandesc am auzit-o si in alte locuri, si frecvent la cafeneaua din mallul alaturat, unde mergem de obicei sa mancam si sa ne bem cafeaua in weekend.
Fetele de acolo mai glumesc cu baietii tineri si mai frumusei.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SharpEagle):

Se vede ca nu prea ai avut parte de asemenea glume!
Iar faptul ca nu ti s-a intamplat tie si totusi s-a intamplat altora, inseamna ca gluma exista, ca-i reala, ca-i inca folosita!

| SharpEagle a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca mai stai sa te gandesti putin, cred ca ai auzit asta cam peste tot pe unde mergi prin lume. rolling on the floor
Yeah, yeah.
Ma, cum dracu de numai tu le auzi, dar daca e sa faci acum un sondaj cu "baietii tiner si mai frumusei", o sa constati ca cei care au avut parte de asemenea abordari sunt o minoritate, iar cand au avut parte, au si "marcat", dupa caz.
Nu stiu, ori esti naiva, ori ai mania cu "panzele albe" laughing
Eu ma duc la somn, noapte buna!

| Violleta2022 a răspuns (pentru SharpEagle):

Tu esti naivul in acest caz. Daca nu ti s-a intamplat tie, nu se inseamna ca nu li s-a intamplat altora.
Stiu ca-i frustrant pentru tine, dar asta este realitatea.
Chiar baiatului care a scris acest topic i s-a intamplat, asadar suntem cel putin 2 aici si acum, care-ti spunem ca sunt reale intamplarile.

| SharpEagle a răspuns (pentru Violleta2022):

"Se vede ca nu prea ai avut parte de asemenea glume!
Iar faptul ca nu ti s-a intamplat tie si totusi s-a intamplat altora, inseamna ca gluma exista, ca-i reala, ca-i inca folosita!"

Am avut si eu parte, cand aduni niste ani in spate, se ivesc multe in viata. Si niciodata nu a venit de la cineva care sa nu ma fi placut. Si niciodata n-a venit de la o femeie maritata (nu zic ca ar fi exclus, dar n-am avut eu sansa asta). Si mereu cand a venit s-a lasat cel putin cu un schimb de replici mai in afara activitatilor ei profesionale si de multe ori cu un numar de telefon in agenda.

Dar altceva ma perplexeaza pe mine la tine: cum stii tu ce-i in capul femeilor, esti ceva de speriat laughing Imediat, pac, verdict: gluma, nu sex, nu, nu, deloc! Ca daca ti s-a intamplat tie si totusi n-ai facut sex, nu inseamna ca sexul nu exista, ca nu-i real si ca nu s-ar folosi lumea de asemenea glume ca sa ajunga la sexwinking
Stii ce zic?
laughing

| Violleta2022 a răspuns (pentru SharpEagle):

Uite ca sunt mai desteapta ca tine, de aia stiu mai multe!

| SharpEagle a răspuns (pentru Violleta2022):

Este mai mult decat evident ca esti, desigur. laughing
Asta-i problema cu tine, de fapt. Ca te crezi muuuult, mult prea desteapta.winking
Poate ca ireal de mult...

| Violleta2022 a răspuns (pentru SharpEagle):

Am un sfat pentru tine: daca nu-ti plac raspunsurile mele, mergi te rog mai departe!

| SharpEagle a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar nici n-am avut de gand sa confirm ceva, tu ai fost cea care ai vrut sa-mi confirmi ca esti desteapta spunandu-mi "sunt desteapta", mai degraba decat demonstrandu-mi cum ca ai fi. Ma rog, ai facut chiar invers, dar sa zicem.

Si nu, nu, nu te evit deloc. Invata sa faci fata unor discutii in care se folosesc cuvinte, argumente, rationamente. Nu te mai opari atata, ca esti femeie in toata firea.
Nu pentru tine intervin, ci pentru cei carora le raspunzi. Ii induci in eroare.
Altfel, trece-ma pe ignore si ramai in bula ta de duamna desteapta, perfecta, realizata, autoconfirmata, echilibrata, culta, frumoasa si cu glume sexy, dar fara....sex.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SharpEagle):

Nu am indus pe nimeni in eroare, dimpotriva, am confirmat gluma care mi-a fost facuta si mie si pe care eu personal am auzit-o, in diverse locatii si de la diverse persoane.

| ywar a răspuns (pentru SharpEagle):

Ce e mai Eaglee, noi suntem prosti..am auzit de ea. Mereu. E vedeta pe strada ei! A cucerit marile scene europene si noi suntem niste capre cu raie pe noi.
Daca se dadea una la sotul ei isi punea mainile in sold apoi o gheraia pe aia in plina strada. Mahala si povesti de adormit copiii. Blocheaza oamenii cu argumente la ei. Eu sunt blocat de niste timp. Nu are spor cu mine. I-am spus niste lucruri care dor. Cred ca urmezi si tu?
Spectacolul naturii umane. Emotille sunt normale si trebuiesc iubite fie ca sunt nasoale, fie ca sunt benefice.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A fost doar o glumă.

| SharpEagle a răspuns (pentru sadrian46):

Pai, pana-n final doar asta a fost, asta a ramas. laughing
Insa nu stim ce s-ar fi intamplat daca el ar fi dat curs si ar fi insistat. Inclin sa cred ca probabilitatea unei iesiri la cafea ar fi fost foarte mare. Ce s-ar fi intamplat dupa, asta e alta discutie. Iar daca nu s-ar fi concretizat intr-o relatie, asta n-ar valida faptul ca ar fi fost, de fapt, o simpla gluma ci ca ceva n-a mers, nu s-au placut si d-asta s-au ales, in final, doar cu gluma...

| Goete a răspuns:

Voia sa o iei si pe ea cu gogoasa, ca s-o manance

La ce mai complici treburile, cand in momentul respectiv oricum ai facut o gogoasa

| mi25 a răspuns:

@Jassemina, cine a vorbit despre sex? Sau la ce te gandesti?

| SharpEagle a răspuns (pentru mi25):

Vad ca n-ai citat-o direct, inteleg ca si pe tine te ignora? rolling on the floor
Mai are putin si ignora toata populatia majora si rationala de pe TPU...

| mi25 a răspuns (pentru SharpEagle):

Da. Si mai sunt cativa care cred ca pamantul se invarte in jurul lor.
Ioandelasal nu suporta sa fie contrazis sau criticat, desi, chiar daca da raspunsuri in mjoritate bune, umple mesajul cu copierea legii, dar mai si greseste atunci cand nu citeaza.

| SharpEagle a răspuns (pentru mi25):

Eu daca ar fi sa ajung sa dau ignore la cineva pe forumuri, pai, m-as considera cel mai lame si cel mai mare papagal de pe fata pamantului. rolling on the floor
Deci, cat de puferiu sa fiu, cat de labil psiho-emotional de sa ajung sa nu mai suport oameni care gandesc altfel decat mine?!? Frate, chit ca ma injura, am suficiente resurse si skilluri astfel incat sa-l fac sa regrete ziua in care l-a facut ma-sa! Caci fac asta prin cuvinte si rationamente, pe barba mea si sunt de o mie de ori mai multumit si racorit, decat sa inghit in sec si sa bag capul in nisip.
Maxima tristete, patetism si prostie sinistra...

| mi25 a răspuns (pentru SharpEagle):

Ai dreptate. Eu ii ignor prin faptul ca nu le mai raspund.

| SharpEagle a răspuns (pentru mi25):

Eu nu-i ignor deloc, ce puii mei laughing
Daca am ceva de zis, zic! Dau cu ei de toti peretii. rolling on the floor
Ori suntem pe forum, ori nu mai suntem? Pana la urma citim cuvinte si propozitii, nu ne batem parte-n parte.
Si chiar si-asa... laughing

| mi25 a răspuns (pentru SharpEagle):

Da, e bine si asa, dar sunt unii care se aud numai pe ei.

| SharpEagle a răspuns:

"M-a întrebat ce fel de gogoașă vreau"
Si trebuia sa-i zici: gogosica ta cu topping de frisca.
laughing

| SharpEagle a răspuns:

Lasa, lasa, nu ma aburi, nu merge, suntem generatii similare, nu-s unul din copchiii astia pentru care tu esti zeita aici.
Ce ai confirmat tu n-are nici o legatura cu ceea ce i s-a intamplat lui. El vorbeste de o fata care l-a abordat mai languros si i-a facut o gluma de "deschidere", o invitatie. Iar el regreta ca s-a intimidat si ca n-a mers mai departe. Semn ca mesajul care l-a primit (pe care, de altfel, l-ar fi receptionat la fel orice alt barbat normal la cap) a fost cu tenta de flirt, deci cu potential de aventura ulterioara.
Tu imi vorbesti de babalici pe la serviciu care zic "cofee, tea, mea", oameni cu care te cunosti si-ti permiti asemenea glume. Dar intre necunoscuti asa ceva nu se face never ever, decat daca oamenii-s bauti sau au chef de o discutie mai privata de-atat.
Deci, spare me.
PS: sau varianta in care fata facea misto de el; poate ca improbabila, dar asta doar el ne-ar putea confirma.

| LordCristobal explică (pentru SharpEagle):

Nu cred că voia să facă mișto.Adica când i-am zis,, nu" m-a întrebat,, de ce?" și parca nu voia să mă lase să plec așa ușor.

| Larianiel a răspuns:

Hey! Sună a glumă. Dar cineva care face glume de genul cu un necunoscut acceptă și o aventură, cred eu. Relație pe termen lung din așa ceva? Poate doar în filme. Nu aș putea avea o relație pe termen lung cu unul care face glume de 2 lei când mă vede pentru prima dată. De fapt, chiar și pentru a o suta oară, dacă nu mă cunoaște, degeaba. happy

| lickypuss a răspuns:

R/thathappened