| Andrey43 a întrebat:

Salutare tuturor! am o mica problema iubita mea cand e acasa imi spune ca ma iubeste de nenumarate ori cand ajunge la scoala de abia imi spune si daca imi spune, imi spune foarte incetsad Imi spune ca colegii ei din clasa nu o lasa in pace ca s-au indragostit de ea si ca sunt disperati dupa ea si cand ii dau sms ca dc nu imi spune ca ma iubeste imi spune ca cum sa imi spuna daca sunt colegi pe acolo si se supara pe mine ca ii fac fac urat din gelozie o iubesc prea mult ca sa nu fac asa ceva. Ce inseamna asta puteti sa ma ajutati va rog? Sunt foarte ingrijorat cand o intreb daca ii place de cineva spune ca nu ca doar pe mine ma iubeste nu mai inteleg nimic sunt complet derutat am incredere in ea dar imi este fica sa nu o pierd (relatia noastra e la distanta). Cel mai bun raspuns primeste

Răspuns Câştigător
| BlancaFantasma a răspuns:

laughingstai linistit.nu stiu ce fel de fata e, dar aceeasi "rusine de colegi" o aveam si eu cand aveam iubit sincer.nu stiu nu`ti poti exprima sentimentele atunci cand asculta altii ce vorbesti tu nu`i asa? nici baietilor nu le e usor. acum eu nu stiu de cat timp sunteti impreuna dar daca aveti mai mult de 3`5 luni ma gandesc ca n`ar trebui sa-i fie atat de greu.macar in mesaje sa-ti spuna ca acolo nu vede nimenilaughing oricum la distanta e urat, mai ales daca nu e incredere...ps: partea cu colegii mi se pare cam deplasata.pana la urma ei n`au ce sa-i faca daca iti zice tie te iubesc la telefon.si in plus poate sa zica mai incet, sa se indeparteze de ei cand vb cu tine la tel. oricum in mare parte e normal sa fie mai timida atunci cand sunt persoane in jurul ei.

5 răspunsuri:
| ShowTim3 a răspuns:

E normal... se mai intampla de obicei cand e mai multa lume e altfel, si cand esti singur cu ea e altfel, de aia poate. Cine stie, daca e timida se rusineaza.

| crhh a răspuns:

Spune-i si tu la fel de incet cand o iubesti, si n-ar fi exclus sa incepi sa devii mai indiferent cu ea, poate merge si asa. Incearca sa te comporti la fel cum se comporta ea, daca se va intoarce la tine va intelege ca te pierde daca nu se comporta altfel. Daca te iubeste, atunci se va intoarce la tine, daca nu...ai pus suflet degeaba :-) (fara suparare)

| aryana1991 a răspuns:

Hmm greu cu distanta poate ca se simte aiurea sa iti zica de fata cu altii sau nici ea nu e prea sigura de asta.at cand vb doar voi doi nu mai e nimeni in prejma sa o deruteze

| Anailyn a răspuns:

Si eu devin mai timida de fata cu alte pers si spun mai greu te iubesc, adica cu rusine, nu ma comport la fel cand sunt cu mai multe persoane langa mine, dar ceea ce face ea e chiar ridicol, dar eu spun k trebuie sai pui la punct pe colegii ei, nu au nici un drept sa comenteze si sa se bage in rel voastra, si explici clar si fara ocolisuri k nu iti place ceea ce face, daca nu intelege, comportate cum face e, insa eu iti dau un sfat,,, ai grija de cine te indragostesti, sa nu fie cumva genul de fata care te iubeste "pe ascuns" si flirteaza si cu altii... adica sper sa intelegi. chiar nu face nimic ok, mie mi se pare exagerat comportamentul ei, nu ii corecta fata de tine si nu se gand si la sentimentele tale. Sper ca ti-am fost de folos si sa iesi din incurktura asta cu bine...

| MCRgurl a răspuns:

Pai nu te speria, inca mai e a ta frate.am avut si eu aceeasi problema cu andreea a mea si am urmatit-o nu era nimic in neregula numai ca radeau colegele de ea si deveneau geloase.dar daca totusi o urmaresti si descoperi ceva...i'm sorry for you