| Alin932010 a întrebat:

Salutare tuturor...Am sa incep sa va zic si eu o mica dilema de a mea...
Asta vara am cunoscut o fata pe nume Mihaela am petrecut in vacanta de vara la tara la bunici apoi ea a plecat la Bucuresti la scoala fara ca sa facem schimb de numere de telefon la cateva zile dupa ce a plecat ma suna si vb...din acea zi am inceput sa discutam mai des spunandu-mi despre prietenul ei ca nu il iubeste ca nu se intelege cu el in vacanta de iarna ne-am intalnit iarasi si am iesit impreuna nu imi refuza de cate ori o invit undeva nu ma refuza niciodata, dilema este ca nu stiu cum sa fac sa vad daca ea ma simte acelasi lucru care il simt si eu pentru ea...in sara asta am iesit impreuna si cand am conduso acasa imi venea sa o sarut dar mam abtinut! big grin
Voi ce sfaturi imi dati?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca ai fi sarutat-o,acum ai fi stiut cum stau lucrurile!
Pentru ca ori te respingea,ceea ce ar insemna ca te vede doar ca pe un bun prieten,ori iti raspundea la sarut si in clipa de fata ati fi fost impreuna!
Multe relatii au inceput cu un sarut,sa stii!happy
Inteleg,insa,din comportamentul tau, ca esti o persoana matura si o respecti suficient pe Mihaela ta ca sa nu dai buzna cu un sarut, ceea ce denota ca ai bun simt si educatie!
Asa ca, nu-ti ramane decat sa iei taurul de coarne si sa discuti cu ea, sa-i marturisesti ca ti-e draga mai mult decat o prietena...si sa astepti reactia ei!
Sa ai in vedere faptul ca ea are incredere in tine si mereu ti-a acceptat prezenta,ba mai mult ti-a facut confidente,ti-a povestit supararile ei, totul denota o mare prietenie, ai grija sa nu o strici!
Adica, indiferent ce reactie va avea ea la marturisirea ta, asigur-o ca vei fi si vei ramane acelasi bun prieten cum te stie!
Si totul va fi bine!

| PsychologistT a răspuns:

Daca iese cu tine, si da curs invitatiilor tale inseamna ca a ta companie e mai mult decat placuta.
Ai intrebat-o de ce mai sta cu acel barbat daca sentimentele ei fata de el nu mai sunt aceleasi?
Ar trebui sa-si rezolve problemele, spune-i ca te simti atras fata de ea, fii deschis.
Si daca o sarutai, nu cred ca te-ar fi respins.

| Voicu_Marian_Mc-company_1984 a răspuns:

Baga-i limba pe gat si gata laughing) a fost sub forma de gluma si sper ca nu te superiwinking

| Ioana166 a răspuns:

Buna happy Eu te sfatuiesc sa vorbesti sincer cu ea..Asa o sa vezi daca ea are sentimente pentru tine. Poate cine stie, iese ceva foarte frumos intre voiwinking Succes in continuare