| Atze a întrebat:

Salutare tuturor... cum credeti care este diferenta dintr dragoste si iubire? FUNDAAAAA

Răspuns Câştigător
| zenaly a răspuns:

Dragostea trece, iubirea ramane. Dragoste e la inceput cand e cu scantei dar iubirea(rara cei drept) trece peste ani.Te indragostesti de multe ori dar de iubit, iubesti o singura data.

3 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Eu zic ca depinde de context...

| mihaMGB a răspuns:

Draga mea... cele 2 cuvinte de mai sus sunt sinonime, si exprima sentimentele profunde pe care o persoana le simte pentru o alta persoana...nu exista o diferenta intre ele. diferenta exista intre a fi indragostit si a iubi, dar asta este deja altceva decat ai intrebat tuhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cuvintele dragoste si iubire sunt sinonime, nu exista diferenta intre ele.
O zi buna!