| Close to you a întrebat:

Salutare tuturor! sunt nou pe aici, am 22 de ani si as vrea sa ma ajutati cu un sfat... m-am despartit de prietena mea acum 5 luni, iar de atunci nu o pot uita...simt ca nu pot sa fiu cu alta persoana, incerc sa nu ma mai gandesc la ea, insa in zadar... a ramas "naufragiata"in inima mea! Ce pot sa fac, tinand cont ca acum am aflat ca are un alt prieten... oare ar trebui sa o mai caut sau sa ma impac cu ideea ca nu mai poate fi a mea? multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

A ramas naufragiata in inima ta, cum frumos spui, dar in marea vietii este nevoie de doi.Pentru tine, timpul a inghetat asa, pentru ea merge mai departe. Ce rezolvi? Ce poti face? Daca ai iubit-o cu adevarat, las-o sa fie fericita. Tu esti un sufletist si cu siguranta vei gasi pe cineva care sa-ti aprecieze asta! Succes, lupta si nu mai trai in trecut!

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, depinde de ce fel de relatie ati avut, cum v-ati inteles, cum te-ai purtat cu ea...sunt mai multe aspecte care conteaza, daca inca nu ai uitat-o eu zic ca ar fi mai bine sa incerci, ca ar fi pacat sa va despartiti definitiv, daca inca exista iubire, vb cu ea si spune-i ce simti, nu rata, si vorba aia:spune-i unei persoane iubite `te iubesc ` azi nu maine ca poate fi prea tarziu, poate inca nu e prea tarziu pentru voi... daca in schimb nu se mai poate si ea nu mai vrea, atunci incearca sa te conformezi si nu uita ca viata merge inainte orice ar fi, bafta.

| liz23 a răspuns:

Poti face exact ce a facut si ea...mergi mai departe. Au trecut 5 luni, ea are pe cineva iar tu pane cand o vei astepta? Poti fi cu altcineva, trebuie sa-ti acorzi sansa sa faci asta in loc sa ramai agatat de cineva care nu vrea sa fie langa tine.

| valy a răspuns:

Parerea mea...revino-ti...las-o in pace ca mai sunt miliarde
de femei pe lumea asta...nu esti nici prima persoana care sufera si nici ultima... sfatul meu.asa am facut eu...am dat-o dracu de dragoste m-am dus si am baut pana am ajuns in coma...si de dupa ziua respectiva am cautat pe alta...care e problema...si eu am patit-o ca tine.si-a batut o c... joc de mine si am stat dupa aia 1 an sa o astept poate ne mai impacam... dar de unde atat...
asa ca ori ma asculti pe mine... ori faci ca tine... dar parerea mea este sa nu mai astepti.ca viata e scurta si trebuie sa o traiesti...bafta

| Linda a răspuns:

Vezi, daca n-ai cerut-o pe parcurs de nevasta...

| JustMeFlory a răspuns:

De ce sa o mai cauti? Daca vroia sa va impacati te suna ea in astea 5 luni de zile! Sincera sa fiu nu stiu ce probleme ati avut si ce a dus la despartirea voastra, dar stii cum e degeaba incerci sa repari ceva rupt, pentru ca ramane nodul.
Vezi-ti de viata ta, ai 22 de ani, iesi in cluburi, incepe o noua relatie(daca vrei), distreaza-te! Din nefericire nu esti primul care trece printr-o despartire, dar asta e mergem mai departe!
Succes!:*

| devilll a răspuns:

Am stat cu ea aproape 5 ani si santem despartiti de vreo 1 an si jumatate nici macar nu ne mai salutam. Eu unu no pot uita ori ce asa face in alta relatie nici nu mai am de gand sa ma implic in schimb ia cred ca ma uitat de multcrying sper so poti uita.

| dada a răspuns:

Vb q ea si sp ce ne-ai sp noua... nu cred ca ai ceva de pierdut...

| zanabuna a răspuns:

Cand iubesti nu poti uita acea pers f rp.iti trebuie timphappyincercarea moarte nu are... vb cu ea si spune-i ca inca o mai iubesti si vrei sa te impaci cu ea... dar daca ea nu iti acorda atentie si rasp este negativ, eu zic sa nu mai incerci.pentru ca iti faci rau singur.incearca sa nu te mai gandesti la ea, viata iti rezerva multe si bune si rele...si trebuie sa stii cum sa treci peste.trebuie sa ai ambitie, puterea de a lasa totul in urma. sper ca raspunsurile noastre sa iti fie de folos happyai grija de tine...
si o sa gasesti acea persoana care sa te iubeasca si sa fiti fericiti...la toti ni se intampla sa trecem peste asa ceva.nu totul este roz in viata...si parerea mea daca totul era roz.asta nu mai era viata.era mai multa monotonie...

| sunt_fericita a răspuns:

Cred ca ceal mai bun sfat este cum ai spus sh tu ca trebuie sa te impaci cu ideea ca nu imi este a ta...si nu e ea prima sau ultima sunt sigura ca undeva te asteapta cineva care te va face din nou fericit...doar trebuie putina rabdare...
bafta

| eusinumaieu a răspuns:

Pai incerca totuti sa vb cu eastraight face da daca are pe altu nu ar fi frumos sa strici relatiatongue...gaseste alta fata sunt multe

| idanna a răspuns:

Daca si ea tine la tine si isi va da seama ca nu poate fara tine te va cauta cu siguranta desi nu cred, au trecut 5 luni...nu 5 zile.Trebuie sa iti faci o noua prietena nu sta in casa s-o "jelesti". Crezi ca numai ea e pePamant? Nici nu stii cum ai s-o uiti dupa ce gasesti una care sa te iubeasca cu adevarat. Nu stiu ce a fost intre voi de v-ati despartit dar totusi daca ea are deja prieten inseamna ca nu iti simte lipsa. Asadar...Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea este ca razboiul.Singura imoralitate este sa pierzi. Deci lupta.

| Close to you explică:

Va multumesc din suflet tuturor...pentru mine toate raspunsurile sunt castigatoare happy, a contat enorm faptul ca a-ti incercat sa ma ajutati...ideea este ca voi incerca sa ii mai dau un semn de viata, ceva...nu stiu, si voi vedea cum reactioneaza... sper sa fie bine, daca nu...trebuie sa o uit...

| fericire a răspuns:

Imi inchipui ce greu iti este. dar daca ea a decis sa'si reinceapa viata cu alta persoana trebuie sa'i respecti decizia, mai ales daca zici ca tii la ea. Incearca sa gasesti o alta fata care sa tina la tine si sa te faca sa o uiti. sper sa fie okhappy