| anonim_4396 a întrebat:

Ieri prietena mea s-a despartit de mine, dupa o relatie de 7 luni. Motivul e unul stupid, ea spunand ca eu incerc sa o folosesc. Acum de dimineata, cand m-am trezit, simt ca sunt singur, ca nu mai am niciun prieten, ma uit la poze cu ea de 2 ore incontinuu. Eu o iubesc si acum, poate ea nu crede. Va rog ajutati-ma, daca pot sa o impac spuneti-mi cum. Daca nu e posibil, spuneti-mi cum sa trec si eu peste singuratatea asta

10 răspunsuri:
| Crat3r a răspuns:

Arata-i draqgoste prin mici semne de afectiune.

| Pumpkin a răspuns:

Daca ti-a spus asta, cu siguranta nu a spus-o degeaba, trebuie sa aiba ea vreun motiv anume.Sun-o si invit-o undeva sa discutati problema face to face, spune-i ca nu poate ramane asa si daca ea nu isi mai doreste sa fiti impreuna, nu o sa tragi de ea sa va impacati pentru ca dragoste cu sila nu se poate, dar macar cu atata iti este datoare sa iti spuna adevaratul motiv pentru care vrea sa va despartiti dupa 7 luni de relatie.Nu te poate lasa asa confuz.
Daca nu o sa va mai impacati, cu siguranta o sa treci peste cu timpul.Probabil o sa fie o perioada de cateva zile in care o sa te simti singur si trist dar vor trece si incet incet lucrurile o sa se schimbe, iti vei da seama ca nu are rost sa suferi degeaba, iti vei sterge lacrimile si vei merge mai departe.Toti am trecut prin asta la un moment dat, e o parte din viata asta care si-asa e ataat de scurta si nu merita sa te opresti in loc pentru orice fleac.

| grab a răspuns:

Ti-a mai lasat vreun canal de comunicare cu ea?

Poti sa te asiguri ca primeste si citeste un mesaj de la tine in care ceri minime explicatii a.i. sa stii in ce relatii sa mai ramai cu ea.

Poti sa ne povestesti cateva intamplari din relatia voastra cand e posibil ca ea sa se fi simtit folosita?
Adica ai rugat-o sa iti faca un oral ca e prea urata si nu ti se scoala, sau i-ai cerut sa iti aduca un prosop de la baie cand te-a calarit si era pe ciclu?

Zi-ne!

| ElenaSA a răspuns:

Cred ca ai si prieteni cu care poti iesi ca sa scapi de singuratate.Ai nevoie de o discutie ca sa stabiliti care este problema legata de "folosit".Cum considera ea acest aspect.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Prietena ta este posibil sa-si fi gasit pe cineva deci de asta sa se fi despartit de tine. In oricae caz nu cauta sa analizezi motivele ei ci mai degraba stai sa te gandesti daca ea era potrivita pentru tine.
Daca a facut un motiv stupid ca si faptul ca tu o folosesti, cauta sa vezi daca este adevarat, pentru ca daca nu inseamna ca dorea sa scape de tine.
Nu cauta in trecut ci cauta in viitor o noua prietena sau viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si ce voiai sa zica, ca si-a gasit pe altcineva? Ar trebui sa admita ca e bagaboanta si fetele nu pot admite asa ceva decat dupa ce incep sa faca sex pe bani. Cauta alta, cu timpul te vei obisnui sa fii parasit pentru altii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar macar ti-a detaliat acest motiv stupid?
De ce crede ca o folosesti? I-ai dat tu asta de inteles? Cere-i explicatii!
Cel mai bine ar fi sa va intalniti si sa vorbiti linistiti.
Astfel,iti poti da seama si daca te minte prin gesturile pe care le face,modul in care iti vorbeste.
Daca nu mai aveti nicio sansa, e foarte important sa incerci cat poti de mult sa o eviti. Poti incepe prin a sterge pozele cu ea si orice lucru care te-ar putea afecta mai tare!
Nu esti singur! Doar tu crezi asta, pentru ca simti ca ai pierdut o persoana care inseamna foarte mult pentru tine.
Deschide-ti sufletul in fata prietenilor, familiei si vei fi uimit sa vezi cat de mult le pasa celor dragi de tine! Daca te izolezi si te inchizi in tine, nu rezolvi nimic.

Stii cum se zice : tot raul spre bine!

| Arkhasas a răspuns:

Prietene,nu ăla e motivul, motivul e că s-a plictisit de tine, ăla ţi l-a spus aşa ca să nu te facă să suferi.
Fă-ţi prieteni.

| Daikirai a răspuns:

Buna! Uite un pont:Niciodata, dar Niciodata sa nu o faci geloasa ca sa vina la tine! Intreab-o :Cu ce te-am suparat? sau De ce crezi ca te folosesc? si fa o conversatie.Incearca sa fiti pieteni mai intai. Sprijin-o in orice moment.
Daca tot nu merge treci peste:O eviti(intr-un mod frumos), iti faci prieteni noi!
Nu te m-ai uita la poze cu ea! Dar nu le baga pe foc! Tine-le ascunse de tine!
Sa imi spui daca te-am ajutat!

| Gomoescu_Ionut_1998 a răspuns:

Esti sigur ca acesta este motivul? big grin. Poate ca e altul. Daca vrei sa te impaci cu ea cel mai bine sa te intalnesti cu ea fata in fata si sa discutati... Succes!winking