| MaiaGeorgy a întrebat:

De ce cand ma gandesc la fostul imi bate inima foarte tare? (mentionez ca noi ne-am despartit de vreo 7, 8 luni,si n-am mai vorbit de atunci,iar cand ne-am mai vazut ne-am ignorat.) si da lucrurile au ramas oarecum ~in aer~ intre noi... oare mai simt ceva pentrui el? sau oare daca as clarifica lucrurile cu el, m-as simti eliberata..va rog, dati-mi un sfat

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Iubesti dragostea,de dragoste esti indragostita,nu de el.
Daca erai indragostita de el,pana acum ai fi turbat fara sa va lamuriti,nu ramanea nimic "in aer"...
Ti-e dor sa te indragostesti, sa iubesti, ti-e dor de fluturasii din stomac si cum el a fost ultima ta poveste, ti-e dor sa fii iar ca atunci.
Cauta-ti un prieten, un baiat care iti place.

| madyddd a răspuns:

Iti bate pe dracu'!
Nu-ti mai da in filme ca esti indragostita, habar n-ai ce-i aia dragoste sau ce implica ea.

| neutrino a răspuns:

Esti tu mai sensibila si inca mai tii la el, inca mai speri. Las-o asa!

| NorbIdk a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa incerci sa vorbesti cu el, sa ii povestesti ce ti se intampla cand tegandesti la el. Continuarea va tine doar de raspunsul lui... e foarte posibil sa mai fi indragostita de el. Cat timp ati fost impreuna?