| Adonys43 a întrebat:

Salutare tuturor!
Trec printr-o despartire dupa aproape 2 ani de relatie cu o fată si sincer sa fiu nu stiu cum pot sa imi mai gestionez emotiile.
Imi doresc sa pot fi linistit si focusat pe ceea ce trebuie sa fac in continuare dar efectiv zilnic simt un gol in stomac si o stare de rau.
Nu am fost perfect in relatie, nici eu dar nici ea, ambii am facut greseli mai mari sau mai mici, sunt constient ca trebuie sa ma schimb ca persoana si nu pentru a ma impaca cu ea ci pentru ca avea grija pe viitor sa fiu o versiune mai buna.
Ideea e ca nu suport gandul ca ea poate avea relatii, o plac multi tipi si probabil ca sunt doar pansamente pentru ea, dar eu nu pot nici macar atat, efectiv gandul ma duce fara sa vreau tot la ea, o visez aproape seara de seara si as vrea sa pot trece peste tot chinul asta.
Ce sfaturi imi puteti da?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Lol du-te la psiholog

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, sa iti controlezi mintea si sentimentele in acest sens este... incredibil de greu.

Probabil cel mai usor si mai util lucru pe care ai putea sa il faci, ar fi sa stai cu alte persoane, prieteni, sa iesi mai mult si sa conversezi, astfel o sa iti ia gandul de la fata respectiva. Atunci cand cunosti persoane noi, totul se schimba happy

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Am sa fiu sincer cu tine dacă o iubești cu Adevărată las-o sa fie fericita cu Adevărată ia a ales drumul ăla nu tu eu te înțeleg dar nu poți sa obligi pe nimeni sate iubească nu este normal nici bine nu zic sa renunț nu renunța cand iubești cu Adevărată din toată inima și tot sufletul acolo rămâne tot restul vieți pe veci nimeni nu-i poate lua locul in veci Absolut Niciodată nimeni in viața asta dar nu ai ce face este viața ei alegerea ei ia decide cum sași trăiască viața cu cine sași trăiesca viața este viața ei decizile ei

Bafta numai bine ai grija de tine frate

| Tatsel a răspuns:

Salut. Trec si eu prin acest lucru, tot dupa o relatie de 2 ani. Au trecut 7 luni si inca sufar, am stari de labilitate psihica cu plans facil (serios, m-a diagnosticat medicul). Nu prea ai ce sa faci, asta-i viata, traieste sentimentele la maxim.
In timp, usor usor va trece. Ca sfat, citeste, invata ceva: un limbaj de programare, o limba noua, sa canti la un instrument, sport, karate.
Succes.