| RedGoat a întrebat:

Salutare
Cand imi decalotez penisul in stare flasca ca sa spal capul cu sapun si gel de dus simt un mare discomfort la atingerea capului. Trebuie sa ma straduiesc ca sa suport discomfortul..asa va fi si la o relatie intima? Am 17 ani si nu am avut relatii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Glandul este acoperit de preput tot timpul si e normal sa simti o jena cand il expui la aer sau cand il atingi. Pentru a-i scadea sensibilitatea, trebuie sa decalotezi penisul si sa-l tii mai mult in maniera asta, dar numai in conditii de igiena maxima (lenjerie intima curata si fara a-l atinge cu mana sau de alte suprafete).

| NUSHNUSHNUSH1231 a răspuns:

Pai cand faci baie incearca sa iti atingi capul penisului de 5-10 ori in diferite zone de fiecare data cand faci baie si nu vei mai avea probleme.