| RappyBv a întrebat:

Salutare utilizatori TPU, am o dilema si anume:merg spre scoala(precizez sunt clasa a 8-a) si cand cobor din autobuz vad o fata frumoasa si ne uitam unul la altul,zambim, dar nu ne cunoastem.(este clasa a 10-a) Am Id-ul ei de mess si nu stiu cum sa o bag in seama fara sa par prea insistent.Totusi as vrea sa o scot la o intalnire, doar ca din nou problema este "cum sa ma bag in seama".Dau funda :*

1 răspuns:
| Razvica a răspuns:

Si mess-ul merge, dar cel mai potrivit ar fi cand o vezi next time, macar sa o saluti pe numa ex: Ceao Rebeka... sa vezi daca iti raspunde si cum iti raspunde. Apoi cand o int urmatoarea data poti sa o intrebi ce face, cum mereg cu scoala, intri putin in vorba o intrebi cu ce isi ocupa timpul liber, iar intalnirea perfecta pentru voi ar fi o plimbare printr-un parc. Ii spui ca ti-ar placea sa va cunoasteti mai bine, daca si ea este de acord si va planuiti o iesire la o inghetata, pe care bineinteles sa faci bine sa o cumperi tu si pe a ei...tongue si de acolo Bafta multa iti doresc!