| Anonim4891 a întrebat:

Salutare,
Vreau ca cineva sa ma lamureasca cu aceasta situatie.
Matusa mea (sora mamei mele) de curand s-a casatorit cu un tip (el devenindu-mi unchi in momentul de fata ) dupa care a rezultat si un copil (adica au si un copil impreuna).
Intre timp eu am cunoscut.o pe nepoata lui ( fiind fata surorii lui ).
Ca idee din punct de vedere religios, am voie sa am o relatie cu ea? Argumentati, va rog.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca intre voi nu exista nici o legatura de natura genetica puteti sa face absotut orice doriti fiindca de fapt sunteti 2 straini oarecare. Poti avea cu ea orice legaturi fiindca acestea sunt permise atat d.p.d.v. religios cat si etic si moral. Sanatate si bafta!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunteti afini (rude prin alianta) de gradul VI, asa ca va puteti chiar casatori religios, cu dispensa de la BOR (daca sunteti ortodocsi).

| mihai69 a răspuns:

Da.

| Neamiticahfdn a răspuns:

Nu e nimic religiost, nu aveti acelasi sange nici pe departe. deci da-i bice.