| anonim_4396 a întrebat:

Salutari

Am 23 de ani si nu am avut nici o prietena pana acum. Am fost gras/obez pana pe la 20-21 si am fost nesociabil din cauza asta, mai ales cu fetele. Nu am "scoala vietii" mai concret.

S-au uitat cateva la mine dupa ce am reglat aspectul fizic insa parca ceva mi-a stat impotriva. Se uita una la mine insa eu nu eram atent. Alta data ma lovisem la picior in magazin si o fata se uita de dinainte la mine. Parca ar fi o aura invisibila care le respinge.

Nu sunt urat, mi s-a spus de mai multe ori ca arat foarte bine. La fata arat ca un sarb sau un valah sud-dunarean din Timoc.

Imi puteti da niste sfaturi ce ar trebui sa fac cum sa abordez si cum sa procedez? Nu am deloc experienta la fete/femei.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu te gandi deloc la aspectul tau. Eu pornesc de la ideea ca toti suntem urati, iar exceptiile se *** intre ele.
Nu pune pret pe privirile din magazin, nu ajungi nicaieri daca socotesti fete random. Trebuie sa ajungi sa vorbesti cu ele. Si trebuie sa vorbesti mult, daca mai vrei sa si tineti legatura.

| aurgrigor8 a răspuns:

Dacă tu (băiat )la 23 de ani nu știi cum să iei o fată cu "zăhărelul" eu (fata)la 16 ani csmz