| EuJa a întrebat:

Salutari tuturor.
Am o mica problema, am observat ca nu mai am erectie full deja de ceva timp.In sensu ca daca spre exemplu ma uit la un film porno, si chiar daca ma excita si imi place acel film, penisul meu nu are o erectie de 100%, sa zicem undeva la 70%.
Si peste ceva timp s ar putea sa ajung sa fac un act sexual cu o fata si mi e teama ca nu cumva sa nu am erectie full cand va veni clipa.
De masturbat nu pot sa zic ca ma masturbez prea des, asa o medie de 2-3 ori pe saptamana.
Mentionez ca am 18 ani si sunt virgin. Oare e normal sa nu mai am aceeasi erectie masturbanduma la filme porno ca in trecut?
Care ma poate ajuta cu un sfat?

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Incearca sa nu te mai masturbezi pentru cat rezisti si vezi ce se intampla. Daca problema persista ar fi bine sa vezi un medic.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Daca ai probleme de erectie te duci la medic. Cauzele pot fi multiple, in general nu au legatura cu porno si masturbarea.

| Emilian65 a răspuns:

Acest fenomen care a aparut la tine este din cauza ca te masturbezi destul de des. Lasa masturbarea si vei vedea ca totul va intra in normal.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Sfat medical dat in bataie de joc.

| doctorandus a răspuns (pentru Emilian65):

Ce-ti ofera Emilian este iluzia controlului. El sustine ca sanatatea poti s-o controlezi prin a controla masturbarea. Ceea ce e o iluzie, vezi http://skepdic.com/illusionofcontrol.html

| Interlopu_Piulita_1976 a răspuns:

Cand o *** pe mata penisu meu e 1000%