| DjCurca a întrebat:

Salz TPU: am si eu o problema cu o fata de la mine din clasa stiti genul "fata populara " mereu se ia de mine ma porecleste pe mine si pe cel mai bun prieten al meu ne face in tot felul. si eu cand zic ceva toata clasa e cu ea. doar asa am luat bataie de la o clasa de baieti sad ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Beatrice_5716 a răspuns:

Hey salut. Mai intai vreau sa iti spun ca nu trebuie sa te lasi injosit de nimeni. Legat de fata asta atat de importanta, sincer cunosc genul si in realitate te asigur ca e o adevarata fraiera. Nu cred ca o poti face sa isi dea arama pe fata dar ai doua posibilitati. Nu o poti lovi, asta ar fi lasitate, dar fie o ignori complet si risti sa fi vorbit pe la spate, fie ii dai imediat replica si "o pui cu botul pe labe". Acum, legat de baietii care sunt de partea ei, ii poti ataca usor doar prin vorbe, dar daca situatia devine urat poti riposta. La urma urmei ar fi doar autoapare. Ai grija ce faci si nu merge prea departe iar daca lucrurile continua cere ajutorul cuiva mai mare [ nu neaparat al parintilor, desi ar fi cel indicat. Te poate ajuta orice prieten, ruda etc.]. Indiferent ce alegi, eu spun ca nu trebuie sa ii permiti nimic acestei fete, ci din contra, nu mai sta in aparare ci ataca. Mult succes si repet. ai grija ce faci >big grin

5 răspunsuri:
| simiiii a răspuns:

Hai bunaakiss! Phey ce dracu esti mah asa de proststraight face? doamnee buah baiatule bagati mintile in caputS nu lasa o p***a sa te faca de ras ce dracuhappy esti si tu barbat in toata firea. Iate si tu de ea, nimeni nu`i perfect/a, cautai un defect si axeaza-te pe acel lucru happy umileste-o si tu [fara milaaaaaaa`!] de vre`o 3 ori si sa vezi cum o pui cu botul pe labe daca nu functioneaza din prima si respectiva joaca dur, a doua oara ia`o si tu cu o replica de aia " faa da tu esti proasta?raised eyebrows cine *** te crezi fa? " si asa mai departe nu mai permite nimanui sa te jigneasca sau sa te faca in asa fel incat sa te simti nasolic, pentru ca toti sunteti egali nici`unu nu steti mai "tare" ca celalat, mai ales fiind baiat nu`i mai permite uneia sa te faca de ras. Explicai cum sta traba si daca continua ti-am sp ce ai de facut. Incearca sa-i demonstrezi ca esti mai bun ca ea. Pt inceput ar fi bine sa o iei usurel daca aia mai face vre`un pas, oh go on treci la atackiss Hai mah ce naiba doar esti baiat e in firea si caracterul tau sa-ti impui propiul respect:X Sper ca te-am ajutat. ai grija ce faci pe acolo pe la scoala. Te puupbatting eyelashes

| alexgogo a răspuns:

Din pacate de la a "spune" pana la a "face" este drum lung. In momentul cand ai moralul la pamant cu greu mai poti deschide gura sa spui ceva.

@Lordi, nu esti la fel ca ratata aia care o sa faca 3 avorturi pana la 17 ani si o sa-si rateze toata viata, si nici ca retardatii aia de colegi care vor finaliza o scoala profesionala cu o diploma de frigotehnist sau sculer-matriter.

Trebuie sa le castigi respectul altfel, prin fapte oneste si demne. Daca-i dai un cap in gura, tot frigotehnist vei ajunge si tu.

Ceata de maimute trebuie sa te respecte pentru faptul ca esti mai bun ca ei. Pentru ca esti mai destept, pentru ca o ai mai mare, pentru ca desenezi sau pentru orice altceva stii tu sa faci.

Mult succes!

| MariaN_3122 a răspuns:

In primul rand esti genu "tac si inghit"? daca e asa e nasol. uite iti spun ce am patit eu.In primul an de liecu so mai de care smecheri eu am stat in banca si se iau aiurea de tine dar eu eram firea aceea lasa-ma sa te las sau taci sau te fac sa taci. In cazul tau si al colegului tau stiti ce ar trebui sa faceti gen clasic va uniti si cum comenteaza cineva clacatil pe cap si cu acea fata hmmm nu o lasati sa se dea importatnta va zic eu ca e o tolomaca prin interior.Iti spun ce as face eu : prima oara cand comenteaza o iau de par si ii zic gata cu jmekeriile

| MariaN_3122 a răspuns:

Sau mai simplu la firea mea iti spun pe direct nu imi place sa se dea altu mai rotund ca doar suntem oameni toti.Eu as bate-o.2 palme si o linistesc.gandeste ca mine: nici macar maicamea sau taicameu nu imi zice date mai incolo si ea te ia peste picior? lasa-mi id tau mai vb

| ReVeRs a răspuns:

Pffff sunt de acc cu MariaN exact asa sunt si eu daca mai comenteaza la tine o iei de par frumos si ii zici ca daca mai comenteaza o data sa`r putea sa si`o ia date si u mai jmeker bagate cu aia mai mari in seama nu de alta da sa ai spate si daca e sa nu mearga cu frumosu cu aia vb lu MariaN: 2 palme si o linistesti.sigur ca ea o sa riposteze o sa dea si ea sau o sai cheme pe alti.acum ti-am zis bagate cu aia mai mari in seama sau daca nu vezi ce poti sa bati pe acolo prin clasa.mai du-te pe la sala.si prbl e rezolvata.nu te lasa injosit de nimeni.la mine nu comenteza nimeni in cartier si chiar daca ar fi sa comenteze ii spun cu frumosu prima oara. dupa daca nu intelege. aplicam pumnu